dance-floorگرمایش از کف

گرمایش از کف

در این سیستم گرمایشی بهترین روش استفاده از لوله تک لایه PEX یا سه لایه غیر نفوذ اکسیژن می باشد که باید طبق شرایط جغرافیایی منطقه محاسبه و بسیار دقیق اجرا گردد. در گرمایش از کف بتون ریزی روی سیستم باید اصولی و با مصالح مناسب و با نسبت دقیق آب-سیمان، ماسه و با قطر مناسب و مرزهای انبساط جهت بلند شدن سرامیک از روی گرمایش از کف اجرا می گردد.

نکات فنی اجرای گرمایش از کف

  1. محاسبه، طراحی و اجرای دقیق گرمایش از کف از نکات بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد که باید توسط مجری متخصص و با تجربه اجرا گردد.
  2. در گرمایش از کف نوع عایق حرارتی زیرکار بیشتر از نوع یونولیت چگالی می باشد، لحاظ می گردد و بهتر از آن عایق حراری (i.s) می باشد که به نام شانه تخم مرغی شناخته می شود. که در این عایق هب دلیل هم شکل بودن عایق و اندازه های آن ضریب خظا بع صفر نزدیک می گردد. لوله ها در بین عایق ها در ایمنی کامل می باشد و درصد ضربه آن ها به طور کلی حذف می گردد.
  3. در سیستم گرمایش از کف با لوله های تک لایه PEX یا سه لایه غیر نفوذ اکسیژن به دلیل انتقال حرارت بهتر به محیط توصیه می گردد که در اجرای گرمایش از کف هیچگونه اتصالات دفنی وجود نداشته و لوله کشی حامل آب گرم یک تکه و بدون رابط در هر زدن اجرا می گردد.
  4. در گرمایش از کف نسبت به مساحت نقاط مختلف ساختمان از چندین روش که شامل اجرای زدن گرمایشی در رفت و برگشت، اجرای لوله کشی گرمایشی در رفت و برگشت، اجرای لوله کشی المنتی می باشد، اجرا می گردد.

گرمایش از کف به عنوان یکی از روش نوین در جهان شناخته شده وبه عنوان راحت ترین، سالم ترین و طبیعی ترین روش برای گرمایش خانه شناخته می شود.سیستم گرمایش از کف امروزه در تمام جهان به سایر سیستم های گرمایشی مانند رادیاتور و یا فن کوئل، در خانه های مسکونی، کارخانه ها و سوله های صنعتی ترجیح داده می شود.

سیستم گرمایش از کف می تواند ۲۵ تا ۳۰ درصد در مقایسه با سیستم های گرمایشی متداول مانند رادیاتور و یا فن کوئل در مصرف انرژی صرفه جویی کند. دلایل این صرفه جویی عبارتند از :

۱- تبادل کم دما بین کف و دیوارهای سرد

۲-سطح تابشی بسیار بزرگ (به اندازه مساحت فضای مورد گرمایش)

۳-دمای پایین آب در حال گردش در سیستم گرمایش از کف (بین ۳۵ تا ۵۰ درجه سانتی گراد)

مزایای گرمایش از کف :

۱-آسایش و آرامش در بالاترین حد ممکن

هنگامی که محیط اطراف پا گرم باشد و هوای مورد تنفس گرمای زیادی نداشته باشد حالت بسیار دلپذیری است. سیستم انتقال گرمای گرمایش از کف به سیستم انتقال ایده آل بسیار نزدیک است، گرما به آرامی از کف به سمت سقف منتشر می شود، پای گرم و سر خنک، به سلامت کمک می کند.

۲-ثابت و یکنواختی بودن حرارت در کل فضاها :

۳-سبکی وزن سازه، افزایش ارتفاع اتاق ها

به علت استفاده از یک نوع لوله و همچنین حذف عبور لوله های تاسیساتی از روی یکدیگر (که عموما باعث بالا آمدن کف واحد ها و پر کردن کف در زمان ساخت می شود)، ضخامت پوشش کف به مقدار زیادی کاهش می یابد. این امر ضمن کم کردن وزن ساختمان (و در نتیجه استقامت بیشتر آن) موجب افزایش ارتفاع سقف واحد ها نیز می شود.

۴-صرفه جویی در مصرف سوخت

۵-آزادی عمل در دکوراسیون داخل منزل

.در این نوع سیستم گرمایشی، به دلیل نبود رادیاتور فضای بیشتری در اختیار دارید. همچنین نگرانی از نزدیک بودن برخی وسایل مثل تلویزیون به آنها وجود ندارد. این امر به خصوص در واحد های کوچکتر و اتاق خواب های با فضای محدود، ملموس تر است

۶-هوای پاکیزه تر و خشک نشدن هوا

۷-تمیزی دیوار ها و اثاثیه منزل

.در سیستم گرمایش با رادیاتور، به علت سیکل گردش هوای داغ عموما دیوار های بالای رادیاتور به مرور زمان سیاه شده و دوده را به خود جذب می کنند. در سیستم گرمایش از کف، این مشکل برطرف شده و دیوارها و سایر لوازم در طول زمان سیاه نمی شوند

۸-استفاده از منابع حرارتی مختلف

.در این سیستم گرمایشی می توان از منابع مختلفی برای تامین گرمایش استفاده کرد. موتور خانه، پکیچ و حتی حرارت خورشیدی می توانند در این سیستم مورد استفاده قرار گیرند

۹-خشک تر باقی ماندن زمین های مرطوب و یا خیس (خشک شدن مکان های قابل شست و شو )

۱۰-رشد و نمو هرگونه قارچ و کپک در این محیط امکان پذیر نمی باشد.

 

گرمایش از کف