تعمیر کولر گازی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعمیر کولر گازی

سوالی که ممکن است برای تمام مشتریان پیش بیاید این است؛ که چرا باید امور خود را در تعمیر کولر گازی یا دیگر موارد به تیم آریاسازه بسپاریم و چه چیزی این تیم را متمایز می کند. در این باره باید به عرضتان برسانیم که در تیم آریاسازه :

افرادی که به محل اعزام می شوند دارای لباس فرم و کارت مخصوص هستند و با سرعت، دقت و کمترین خطا کار را انجام می دهند.
تیم آریاسازه فقط از متخصصین آن زمینه استخدام می نماید. زمانبندی دقیقی دارد و در ساعت مشخصی در محل حضور پیدا می کند. از قطعات فابریک برای تعویض هر بخش از کولر گازی بهره می برد. حساب و کتاب دقیقی در شرح کار و طرح فاکتور دارد. هر هزینه ای که مطرح می شود بر طبق تعرفه می باشد. با سرعت بسیار بالایی کار را به اتمام می رساند. دارای پشتیبانی قوی ای در سایت می باشد.

تعمیر کولر گازی پنجره ای

یکی دیگر از مدل های بسیار کارآمد مدل پنجره ای است؛ که همانطور که از نامش پیداست می توانید آن را به یک پنجره متصل و نصب کنید. این کولرها سیستم چندان پیچیده ای ندارند و توسط یک مبرد گازی کار می کنند که فعالیت آن نیز به کمک یک موتور دو شفتی صورت می پذیرد. به طور کلی بخش های یک کولر پنجره ای شامل موارد زیر می شوند که به طور معمول بسیاری از خرابی ها نیز از همین بخش ها گزارش می شود.

پنل « الکتریکی یا مکانیکی »
کویل های برودتی
موتور فن
اپراتور
فن دمنده
فن پروپلر
کمپرسور
کندانسور

تعمیر کولر گازی اینورتر

این مدل شباهت بسیار زیادی به نوع پنجره ای دارد اما تفاوت اصلی آن داینورتر در اصل نام یک مبدل برق است که وظیفه دارد دور و راه انداز موتور را کنترل کند و جریان مستقیم را تبدیل به جریان متناوب کند تا ولتاژ مورد نیاز را به گردش درآورد.
این دستگاه این کار را با تغییر فرکانس های دریافتی انجام می دهد که امروزه در بسیاری از دستگاه های مختلف از جمله کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد.
کولر های این مدلی فواید فراوانی از جمله ایجاد دمای بدون نوسان، صدای کمتر، حذف خازن و … دارا هستند، اما از طرفی مواردی وجود دارد که تعمیر این مدل کولر را به امری واجب تبدیل می کند از جمله : سوختن فیوز برد الکترونیکی، روشن نشدن برد اینورتر، باز و بسته شدن دریچه کولر همراه با ارور، خاموش شدن پنل داخلی همراه با استارت کمپرسور و …
شما می توانید در صورت مشاهده هر یک از موارد نام برده یا هر مشکل دیگری برای کولر های اینورتر با پشتیبانی آریاسازه تماس بگیرید تا شما را قدم به قدم راهنمایی کنند.

تعمیر کولر گازی ( اسپلیت )

مواردی که ذکر کردیم جزئیاتی مخصوص در مورد مدل های مخصوص بود اما احتمالات زیادی هنگام خرابی کولر وجود دارد که هر کدام به تنهایی ممکن است کل سیستم تهویه هوا را دچار نقص کند.
به طور خلاصه موارد دیگری که هنگام خرابی باید به آن توجه داشت عبارت هستند از:

نقص در کارکرد کندانسور یا همان فن بیرونی
مشاهده برفک بر روی لوله ها
خاموش شدن یا نشدن بی مورد
نقص در سیستم تهویه مرکزی
صدا یا لرزش های غیر معمول
قطعی به علت خرابی کابل
کاهش یا افزایش سرمایش
اختلال در فن پنل داخلی
نقص در برد الکتریکی
عدم استارت خازن و …
کثیفی فیلتر هوا
آبریزی کولر

نکات مهم تعمیر کولر گازی

چند تا از نکات ساده اما کاربردی هنگام خرید کولر گازی نیز می تواند به شما کمک کند تا با بهترین خرید بیشترین استفاده را ببرید؛ چرا که گاهی وقت ها به علت قیمت پایین شما از مدل بهتر دست می کشید و سراغ یک محصول ارزان تر می روید اما ممکن است آن مدل جوابگوی نیاز شما نباشد، در نتیجه شما بیشتر از آن کار می کشید و همین امر باعث خرابی زودرس آن محصول می شود.

ابتدا قبل از هر گونه تصمیم ناگهانی بهتر است که نیاز خود را برای فروشنده شرح دهید تا شما را راهنمایی کند برای اینکار حتی می توانید از متخصصین تیم تعمیر کولر گازی آریاسازه نیز مشورت های لازم را بگیرید. اما به طور کلی قبل از خرید به نکات زیر توجه نشان دهید و با در نظر گرفتن آنها سراغ مناسب ترین مدل ها بروید.

متراژ محل مورد نظر
تعداد پنجره های آن محل
تعداد افراد حاضر در محل
ساعت استفاده و ساعات استفاده
توان سرمایشی یا گرمایشی مد نظر و …

فهرست