سیمان کاربردهای مختلفی در ساختمان سازی و ساختمان های بتنی و بنایی کرد.

در ادامه به جزئیات بیشتری از کاربردهای سیمان و سیمان کاری خواهیم پرداخت.

تا پایان این مطالب همراه آریا سازه باشید :

 

کاربردهای سیمان در ساختمان سازی :

  1. آماده‌سازی بتن
  2. ساخت جاده‌های بتنی
  3. تهیه ملات سیمان
  4. تهیه دوغاب
  5. ساخت سازه‌های مقاوم در برابر مواد شیمیایی
  6. ساخت سازه‌های مقاوم در برابر فشار آب و سرما
  7. ساخت سازه‌های مقاوم در برابر آتش و گرما
  8. کاربردهای تزئینی
  9. ساخت قطعه‌های پیش‌ساخته بتنی
کاربردهای سیمان و سیمان کاری

کاربردهای سیمان و سیمان کاری

اندود های سیمانی خارجی :

اندودهای سیمانی خارج از ساختمان بدلیل مقاومت مناسب آن در برابر عوامل جوی و رطوبت و همچنین قیمت کمتر آن نسبت به مصالح دیگر جهت پوشش دیوارهای بیرونی، جزء روش های پر طرفدار اجرای نمای ساختمان می باشد.

در تمامی نماهای سیمانی، قبل از هرچیز باید سطحی متناسب با طرح مورد نظر را ایجاد نمود که این امر درصورت نیاز، به وسیله شاسی کشی های فلزی به همراه توری رابیتس، قابل ساخت می باشد.

 

چرا نمای سیمانی ؟

یکی از مهم ‌ترین نکاتی که باید در مورد استفاده از سیمان برای نمای ساختمان بدانید، نداشتن انعطاف‌پذیری و ترک برداشتن آن است. از طرف دیگر معمولاً نمای سیمانی بعد از نشستن گرد و غبار بر روی آن زیبایی و جلوه ظاهری خود را از دست می ‌دهد. از این رو استفاده از سیمان رنگی با تنوع رنگ‌های متنوع و مقاومت بیشتر در برابر آفتاب و ترک خوردن، جایگزین خوبی برای سیمان‌های معمولی محسوب می‌شود. استفاده از نمای شسته سیمانکاری نیز یکی از رایج‌ترین نوع نماسازی با سیمان است که مقاومت این روش نیز نسبت به روش‌های معمول، بسیار بیشتر است و تنوع بالایی در رنگ و مدل دارد.

 

سخن پایانی

از آنجایی که نماسازی ساختمان‌ها بخش عمده‌ای از هزینه‌های ساخت را شامل می‌ شود، استفاده از نمای سیمانی ساختمان این امکان را فراهم کرده است که ضمن خلق ظاهری خلاقانه و زیبا هزینه‌های شما تا میزان زیادی کاهش پیدا کند. چنانچه برای این کار به تیمی متخصص نیاز دارید می‌توانید از همکاران ما در آریا سازه کمک بگیرید.