قالیشویی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. قالیشویی

قالیشویی

از زمان های دور تاکنون از فرش برای زیرانداز و کف پوش خانه استفاده می شده و همواره شستشوی آن مسئله مهمی به شمار می آمده است.
در گذشته بیشتر فرش ها در منازل شسته می شد. اما سبک زندگی امروزی و زندگی های آپارتمان نشینی و از همه مهم تر مسئله کمبود آب باعث شده تا مردم شستشوی قالی را به قالی شویی ها بسپارند.

امروزه در هر شهری تعداد زیادی قالیشویی دیده می شود ولی این به این معنا نیست که همه آنها معتبر هستند. وجه تمایز یک قالی شویی معتبر با بقیه قالی شویی ‌ها در این است که یک قالی شویی معتبر و متعهد کیفیت کار خود را فدای هیچ چیزی نمی کند و همواره به فکر جلب رضایت و تامین نظر مشتری میباشد.

قالیشویی

متاسفانه در هر صنفی افرادی پیدا می شوند که کم کاری می کنند یا این که نسبت به مسئولیتی که دارند تعهدی از خود نشان نمی دهند. از این رو بسیار مهم است که برای سپردن فرش، موکت، مبل و … برای شستشو به فکر پیدا کردن یک قالی شویی معتبر باشید.

حال این سوال مطرح می شود که ویژگی های یک قالی شویی معتبر چیست؟
با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسید. در ادامه مهترین فاکتورها و ویژگی های یک قالیشویی معتبر را بیان خواهیم کرد.

 

آریاسازه ضمانت شستشوی فرش

 

یک قالیشویی معتبر در درجه اول باید برای خدماتی که انجام می دهد ضمانت ارائه کند. شستن فرش باید با ظرافت و دقت ویژه ای انجام شود.
این مسئله زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که قرار باشد فرش دستباف یا ابریشمی شسته شود. اینجاست که فرق یک قالی شویی معتبر با سایر قالی شویی ها مشخص می شود.

در یک قالیشویی معتبر از دستگاه هایی مکانیزه و تمام اتوماتیک استفاده می شود. همین مسئله می تواند دلیلی برای ضمانت شستشو باشد. اما این مسئله فقط یکی از نشانه های ضمانت خدمات است. قالی شویی های معتبر و متعهد ضمانت نامه ای به مشتری می دهند که شامل موارد زیادی می شود.
با وجود این ضمانت نامه مشتری با اطمینان و آرامش خیال از خدمات یک قالی شویی معتبر استفاده می کند و هرگاه احساس کند که از کیفیت خدمات راضی نیست، کارشناسان قالی شویی را در کنار خود می بیند که تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل و جلب نظر او انجام می دهند بدون اینکه بهانه تراشی کنند و یا هزینه اضافی درخواست نمایند.

 

نرخ ثابت قالیشویی و خدمات

 

قیمت هایی که در یک قالی شویی معتبر در قبال خدمات انجام شده از مشتری دریافت می شود ثابت بوده و بر اساس نوع و جنس فرش تعیین می شود.
عناوین و تقسیم بندی هایی که روی کیفیت خدمات انجام می شود عموماً غیر واقعی بوده و برای ترغیب مشتری به پرداخت پول بیشتر استفاده میگردد.
اینگونه روشها در یک قالیشویی معتبر جایگاهی ندارد.

 

 

نحوه شستشوی فرش و قالی

 

با توجه به الیاف مختلفی که در بافت فرش به کار می رود، نحوه شستشوی فرش ها با یکدیگر متفاوت است. مثلا شستن فرش دستباف و ابریشمی با شستشوی یک فرش ماشینی کاملا متفاوت است.
فرش های ظریف و حساس می بایست حتماً زیر نظر استادکار قالی شویی شسته شود و از مواد شوینده مخصوصی که دارای آنزیم نیستند استفاده شود تا سلامت فرش تضمین شده و به فرش آسیبی وارد نشود.
علاوه بر تمایز شستشوی این گونه فرش ها، نحوه آبکشی و خشک کردن آن ها هم پروسه متفاوتی داشته و دشواری های خاص خود را دارد. بنابراین یک قالی شویی معتبر می بایست دانش و مهارت و تجهیزات لازم برای شستن هرگونه فرشی را داشته باشد.

 

ارائه خدمات کامل

 

قالیشویی معتبر این امکان را دارد تا پکیج کاملی از خدمات به مشتری ارائه دهد. خدمات ارائه شده در یک قالی شویی صرفآ در شستن قالی خلاصه نمی شود.
در قالی شویی معتبر کارشناسان و متخصصانی وجود دارند که توانایی ارائه خدماتی همچون رنگ بری، لکه برداری ،ریشه کشی، رفوگری، دارکشی و …. را دارند. در واقع این سرویس ‌های جانبی و مکمل یکی از مزیت ‌های کارخانه خوب قالیشویی است.

 

 

سنتی یا مکانیزه

 

به نظر شما فرش ها باید به صورت سنتی شسته شوند یا مکانیزه و اتوماتیک؟

در یک قالیشویی معتبر و خوب باید ترکیبی از قالیشویی سنتی و مکانیزه وجود داشته باشد. بنابراین می توان به راحتی بسته به جنس فرش، مراحلی از کارها را سنتی انجام داده و مراحل دیگر را با تجهیزات مدرن و جدید انجام داد. نقشی که استادکارهای سنتی ایفا میکنند به اندازه سرعت ، دقت و ظرفیت بالای تجهیزات مکانیزه حائز اهمیت میباشد.

متعهد به زمان‌بندی تعیین شده در بعضی از زمان ها همچون ایام نوروز تقاضای قالیشویی زیاد می شود. بنابراین قالیشویی معتبر باید ظرفیت لازم را مهیا کرده باشد. ظرفیت کاری بالا و سرعت عملی که تجهیزات مکانیزه به یک قالیشویی میدهند او را قادر می سازد چه در ایام شلوغ و چه در ایام خلوت سال، در برابر زمانی که تعیین کرده است متعهد و پایبند بوده و نیاز به هیچ گونه عذر و بهانه ای نداشته باشد.

از موارد مهم کاری یک قالیشویی معتبر وجود سامانه بروز پاسخگویی و پیگیری امور مشتریان است؛ که باعث می شود مشتری طبق برنامه و با اطلاع از روند کار از خدمات قالیشویی در کمال اطمینان و آرامش استفاده نماید.

 

پرسنل مجرب

 

یک قالیشویی معتبر از پرسنل مجرب و آموزش دیده استفاده میکند این پرسنل با لباس فرم شرکت ، کارت شناسایی و با خودروهای مناسب و آرم دار به منزل مشتری مراجعه می کنند. اینگونه پرسنل چون به کار خود مسلط بوده و در باره نحوه برخورد با مشتری آموزش های لازم را دیده اند می توانند بنحوی ارائه خدمات نمایند که موجب جلب رضایت و اعتماد مشتری گردد.

 

 

قالیشویی – درخواست آنلاین قالی شویی با نرخ مصوب اتحادیه

 

تیم آریا سازه همچنین این توانایی را دارد که با بروز ترین ماشین های تولید شده در زمینه قالیشویی به شما عزیزان خدمت رسانی کند؛ از جایی که روز به روز تمام لوازم و شغل های دنیا در حال پیشرفت است این موضوع در امر قالیشویی نیز صدق می کند. استفاده از ماشین های اتوماتیک باعث کاهش زمان تحویل و افزایش کیفیت شستشو می شود. در ادامه به چند تا از ماشین های مورد استفاده در تیم آریا سازه می پردازیم.

 

قالیشویی – درخواست آنلاین قالی شویی با نرخ مصوب اتحادیه

 

تیم آریا سازه همچنین این توانایی را دارد که با بروز ترین ماشین های تولید شده در زمینه قالیشویی به شما عزیزان خدمت رسانی کند؛ از جایی که روز به روز تمام لوازم و شغل های دنیا در حال پیشرفت است این موضوع در امر قالیشویی نیز صدق می کند. استفاده از ماشین های اتوماتیک باعث کاهش زمان تحویل و افزایش کیفیت شستشو می شود. در ادامه به چند تا از ماشین های مورد استفاده در تیم آریا سازه می پردازیم.

1. ماشین خاک گیر دورانی:

این دستگاه همانطور که از نامش پیداست کار خاک گیری را انجام می دهد.

2. ماشین های قالیشویی مدل های اتوماتیک:

معمولا این ماشین ها دارای 6 ردیف برس مسواکی و 6 ردیف برس دیسکی می باشند.

3. ماشین آبگیر لوله ای:

وظیفه این ماشین این است که بعد از پروسه شستشوی فرش آن را آبگیری می کند.

دستگاه قالیشویی | ماشین آلات قالیشویی | خشک کن فرش …

 

سیستم های سنتی برای قالیشویی چون که با دست انجام می گرفت در نهایت نتیجه بسیار خوبی را به ما تحویل میداد اما سیستم های سنتی مشکلات زیادی هم داشت؛ برای مثال زمان زیادی برای شستشو از ما می گرفت و در نهایت تقریبا تمام لباس هایمان خیس میشد. اما اگر شما قالیشویی دارید یا قصد افتتاحش را در سر دارید به شما پیشنهاد می کنم از سیستم های مجهز نام برده شده استفاده کنید. تیم آریاسازه در زمینه شستشوی قالی دارای جدیدترین تجهیزات است که آنها را با هم مرور کردیم. اما اگر بخواهیم به طور کامل به دستگاه های قالیشویی بپردازیم باید بگوییم که این دستگاه فواید زیادی دارد که در ادامه به چند مورد دیگر اشاره کرده ایم.

  • سرعت شستشو هر 12 متر فرش در حداکثر 4 دقیقه انجام می شود
  • دارای غلطک های بسیار قوی برای شستشو
  • دارای تجهیزات مواد پاش و آب پاش خودکار
  • مجهز به دستگاه آبفشانی فشا

 

فهرست