تعمیرات آسانسور

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعمیرات آسانسور

تعمیرات آسانسور جنوب تهران

تعمیرات آسانسور در چه مواقعی نیاز است؟
شاید جالب باشد بدانید که اگر میزان استفاده از یک اسانسور را به طور میانگین در نظر بگیریم سالانه مسافتی بیش از 100 هزار مایل بر آن گذشته است.
مخصوصا در یک مجتمع تجاری تعداد دفعات تحرک آسانسور به قدری زیاد است که نیاز به سرویس دوره ای به یک امر ضروری تبدیل می‌شود چرا که این دستگاه غول پیکر از صد ها بخش مکانیکی و برقی تشکیل شده است که کوچکترین ضعف در یکی از این نقاط باعث افت عملکرد سیستم می‌شود

و در صورت ادامه دار شدن وضعیت، ممکن است اسانسور به طور کلی بلااستفاده شود در آن هنگام نیز دیگر سرویس کردن فایده ای ندارد و شما مجبور ‌می‌شوید هزینه های سنگین تری برای تعمیر آن بپردازید.
از همین روی ما قصد داریم در ادامه نگاهی کلی به بحث سرویس اسانسور بیاندازیم و مواقعی که این دستگاه نیاز به سرویس دارد را مورد بررسی قرار بدهیم.

تعمیرات آسانسور شهرری

به طور کلی عمر مفید یک اسانسور در صورت نصب استاندارد با تجهیزات مناسب چیزی بین 20 تا 25 سال می‌باشد. اما در بین عوامل زیادی در عمر این دستگاه دخیل است که در صورت استفاده نادرست یا به علت گذشت دچار مشکل می‌شوند، که در صورت مشاهده هر یک از آنها بهتر است سریعا به فکر برطرف کردن آن مشکل باشید؛ برخی از رایج ترین آنها عبارت هستند از :

 سن بالای قطعات
 عدم سرویس آسانسور
 استفاده از آسانسور نفربر برای باربری
 استفاده بیش از اندازه، نصب غیر استاندارد
 پر شدن ظرفیت استاندارد دستگاه با به طور مکرر
 قرار گرفتن در معرض نور خورشید در مناطق خاص

سرویس آسانسور در غرب تهران

اولین سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که هر چند وقت یکبار یک اسانسور نیاز به سرویس دارد؟ آیا آسانسوری که ما از آن استفاده می‌کنیم در حال حاضر نیاز به سرویس شدن دارد یا خیر؟
در جواب سوال اول باید اینطور مطرح کنیم که آسانسور شما با توجه به مدل، کارکرد و قدمت می‌توان زمانبدی سرویس آن را مشخص کرد برای مثال اگر این اسانسور کمتر از 20 سال عمر دارد حداقل سالی یکبار نیازمند سرویس است، اما اگر روی 20 سال سن دارد حداقل باید سالی 2 تا 3 بار را برای سرویسش تایم بندی کنید.

سرویس آسانسور در شرق تهران

در خصوص سوال دوم نیز می‌توان با توجه به وضعیت کنونی آسانسور نیاز آن به سرویس را تشخیص داد. برای مثال اگر به ظاهر اتاقک آن اهمیت می‌دهید
کافیست به محیط داخلش توجه کنید، اگر دیواره، سقف، نرده، آینه و … دچار شکستگی یا موارد اینچنینی شده باشد
می‌توانید از طریق بخش پشتیبانی با تیم آریاسازه ارتباط برقرار کنید تا یک تیم متخصص برای رفع مشکل در شرق تهران اعزام شوند.
در حالت های دیگر نیز که مورد حیاتی تری باشد باید به قسمت های حساس تر دستگاه از جمله غلطک، گارد ریل، کابل حرکت و … توجه کرد. اگر در این بخش ها با هرگونه صدا یا لرزش های غیر طبیعی مواجه شدید بلافاصله از یک متخصص برای بررسی وضعیت کمک بگیرید و روی خطرات جانی به هیچ عنوان ریسک نکنید.

سرویس آسانسور در کرج

به طور کلی سیستم یک اسانسور تا حد بسیار زیادی مانند یک قرقره بالابر در یک چاه آب عمل می‌کند با این تفاوت که بار ما بسیار سنگین تر و طول این قرقره بسیار بلند تر است و از اینها گذشته در اینجا ما با یک سیستم بسیار پیشرفته و خودکار طرف هستیم.
اما این سیستم ها در مدل های مختلفی تولید می‌شوند تا نیاز هر فضایی را با توجه به نوع استفاده برطرف کنند. از آن طرف هم خدمات سرویس آسانسور باید بگونه ای باشد که تمام این سیستم ها را به طور کلی از ریز تا درشت ساپورت کند.
به همین منظور تیم آریاسازه همیشه به کمک متخصصین این زمینه در تمام مدل های اسانسور از جمله مدل های زیر آماده ارائه خدمات بوده و می‌باشد.

 تمام مدل های مسکونی، صنعتی، کشاورزی، بیمارستان، پارکینگی و …
 در تمام ساختمان ها با ارتفاعات مختلف از 1 تا 12 طبقه
 مدل هیدرولیکی
 مدل شیشه ای
 مدل کششی
 مدل بالابر

سرویس و تعمیر آسانسور و نگهداری و بازرسی

از دیگر مزیت های سرویس اسانسور در بحث مدرن سازی آن می‌باشد. این کار زمانی به کار می آید که عمر زیادی از یک آسانسور گذشته است و قسمت های اصلی آن در ظاهر و باطن به روشنی خراب است یا به طرز مشکوکی کار می‌کنند.

از آنجایی که تکنولوژی هرگز برای کسی نمی ایستد در این پرونده نیز اوضاع همینطور پیش می‌رود، ما هر ساله شاهد بروز شدن لوازم اصلی آسانسور سازی هستیم که باعث افزایش ایمنی و سرعت این دستگاه می‌شوند.
قبل از اینکه زیادی دیر بشود شما می‌توانید به کمک تیم آریاسازه بخش های اصلی این دستگاه را با قطعات بروز تر جایگزین کنید و حداقل 10 سال عمر بیشتری برای آسانسور بخرید.

سرویس و نگهداری آسانسور در سراسر تهران وحومه

همچنین دو تا از خدمات اصلی و پایه، تحت پوشش سرویس دهی تیم آریاسازه عبارت هستند از بازرسی کلی و روغن کاری چرا در اکثر مواقع مشکلاتی از قبیل سر و صدای اضافه یا کاهش سرعت آسانسور صرفا بخاطر سن بالای سیستم است.
از همین روی در بسیاری از مواقع مشکلات آن با یک روغن کاری برطرف می‌شود، عمل روغن کاری شامل بخش های زیر می‌شود.

 روغن کاری راهبر
 روغن کاری ریل ها
 روغن کاری سیستم تعلق و …

همچنین بازرسی کلی اسانسور طبق استاندارد های لازم انجام ‌می‌شود و در صورت لازم گزارش خرابی بخشی از دستگاه به صاحب ساختمان داده می‌شود. به طور کلی بازرسی آسانسور نیز شامل بازرسی کامل

 وضعیت مکانیکی
 دنده ها
 ترمز
 بیرینگ
 طناب ها
 درب ها و کلید ها
 سیستم برقکشی و…
می‌شود

هنگام بازرسی کامل اگر قطعه ای مشکل داشته باشد تیم آریاسازه مسئولیت کامل تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر را بر عهده می‌گیرد. همچنین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت مبتدی بودن در هیچ یک از موارد نام برده به تنهایی دست به تعمیر یا روغن کاری نزنید.

فهرست