تعمیرات آسانسور

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعمیرات آسانسور

چرا آسانسور باید سرویس شود؟

تعمیرات آسانسور در هر ساختمانی جز مهم ترین اجزا  به حساب می آید که باید توجه ویژه ایی به آن شود
زیرا در صورت وجود کوچک ترین مشکلی ،میتواند خسارت های جبران ناپذیری ایجاد کند.
درحالت کلی آسانسور نیاز به نگهداری و تعمیرات دارداین کار باعث بالا رفتن کارایی آن وایمنی خواهد شد.

تعمیرات آسانسور

سرویس  و تعمیرات آسانسورعلاوه بر ایجاد امنیت و آرامش برای سرنشینان، باعث صرفه جویی اقتصادی
و جلوگیری از خرابی های احتمالی میشود. با چک کردن ماهیانه ، میزان باروارده بر هر یک از سیم بکسل ها،
از آسیب رسیدن در تعمیرات آسانسور تهران به فلکه اصلی،فلکه هرزگرد،سیم بکسل و سرخوردگی کابین جلوگیری کرد.
هزینه تعمیرات آسانسور تهران  طبقه همکف طبق ماده 23 قانون تملک آپارتمان‌ها در مورد
قوانین استفاده از بالابر، اعتراض ساکنین طبقه همکف و اول مبنی بر عدم پرداخت
هزینه‌های مربوط به علت استفاده نکردن از آن ، قابل پذیرش نیست و تمام ساکنین
ملزم به پرداخت هزینه سرویس و نگهداری آسانسور هستند. بطور کلی در زمان سرویس آسانسور
باید تمامی قطعات اسانسور چک شود که بعدا مشکل ساز نشود .تعمیر و نصب آسانسور
به عهده شرکت خدمات اسانسور می باشد برای تعمیرات آسانسورهای هیدرولیکی،
باید روغن، جک، تنظیم‌کننده شیرهای برقی، پاوریونیت و سایر اجزای این آسانسور
توسط سرویس کار آسانسوری. بررسی شود.یکی از مهم ترین دلایل خرابی آسانسور
و بالابر سپردن کار به افراد بی تجربه است ،اگر تعمیرات آسانسور و بالابر به موقع انجام شود
علاوه بر کاهش هزینه مجبور به دوباره کاری نمی شوید.

تعمیرات موتور آسانسور

 مهم ترین و اصلی ترین قطعه در آسانسور چیست؟

مهم ترین قطعه موتور آن است که با بروز نقص در این قطعه کار کل سیستم دچار اختلال می شود
بررسی و تعمیر موتور آسانسور در صورت خرابی، از جمله اقداماتی است که می تواند به صورت حتم در افزایش ایمنی آسانسور موثر باشد.
یکی از مزیت های های آسانسور،تعمیرونگهداری آن است این کار باعث کاهش هزینه می شود
زیرا به طور معمول بسیار مقرون به صرفه تر از هزینه تعمیرات است.

حال سوال پیش می آید که هزینه تعمیر آسانسور با مالک است یا مستاجر؟

در تمام ساختمان هاهزینه‌ سرویس و نگهداری آسانسور و… وجود دارد که برای پرداخت این هزینه‌ها
مبلغی به عنوان شارژ ساختمان تعیین می شود که تمام ساکنین ملزم به پرداخت آن هستند.
در زمان اجاره ملک ، مستاجر از تمام امکانات ساختمان در زمان اجاره استفاده می‌کند و
پرداخت شارژ ساختمان که شامل هزینه‌ سرویس و نگهداری آسانسور نیز می‌باشد بر عهده مستاجر است.
تعمیر موتور گیربکس آسانسور به نوعی از موتور که نیروی محرکه وارد شده از الکتروموتور به قرقره کششی
از طریق چرخ دنده باشد موتور گیر بکس دار میگویند که شامل دو نوع تک سرعته و دو سرعته می باشد.

تعمیرات کابین آسانسور

تزئینات کابین آسانسور باید با توجه به معیارهای خاصی انجام شود که مشکلات فنی وجود نیاید، برای اقداماتی مانند بازسازی آسانسور و تزئینات کابین آسانسور در تهران لازم استبه نمایندگی تعمیرات اسانسور مراجعه کنیم. چرا که انجام خدمات بی کیفیت می تواند خسارات ناگواری به بار بیاورد. برای مثال در هنگام تزئین کابین با آينه، سنگ و متریال های دیگر باید وزن آنها را در نظر بگیریم تا بیش از اندازه ی موجود در ضوابط و استاندارد نباشد و مشکلات فنی خطرناک ایجاد نشود. در برخی موارد خصوصا هنگام تغییر کاربری ساختمان ها و یا انجام نوسازی کامل، لازم است پنل ها را تعویض کنیم.خدمات تعمیر اسانسورعبارت است از بازبینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر برعملکرد کلی سیستم.

تعمیرات برد آسانسور

برد در داخل تابلو فرمان آسانسور نصب شده و مرکز فرمان آسانسور محسوب می‌شود. به این ترتیب هر فرمان و دستور عملکردی از طریق برد آسانسور صورت می‌گیرد. در میان اجزا و قطعاتی که در هدایت یک آسانسور نقش دارند، تابلو فرمان آسانسور از مهم‌ترین بخش‌های الکتریکی است.

این قطعه که با نام برد آسانسور نیز شناخته می‌شود، در موتورخانه قرار می‌گیرد. تعمیر به موقع  برد های  آسانسور به بهینه سازی سرعت ،کاهش مصرف برق، و استهلاک قطعات کمک می کند.تعمیرات درب آسانسور،درب های آسانسور از دوجنبه ایمنی و تزیینی برخوردار می شوند نصب دقیق درب آسانسور باعث میشود تا از سقوط افراد و بار جلوگیری شود.در تعمیر درب های آسانسور باید بسیار دقت داشت زیرا این قطعه از اسانسور وظیفه سنگین حفاظت از مسافرین و بار داخل کابین را به دوش می کشد .تعمیرات آسانسور و پله برقی،فرد یا افراد (مقیم در پروژه) هستند و هر زمان که خرابی پیش آید تعمیرات لازم را انجام می دهند.در تعمیر آسانسور کارگاهی باید به این نکات توجه کنیم:

انجام روانکاری ، گیریس کاری،وروغن کاری در زمان تعمیر

دقت وتوجه به ترمزها ،مگنت،موتور وگیر بکس

بررسی میکروسوئیچ های حد پایین وبالا وتناژ آسانسور

تعمیرات مورد نیاز برای آسانسور های صنعتی یکی از خدمات مهم است در صورتی که حرفه ای انجام داده شوند می توانند در افزایش بازده دستگاه و کم تر کردن هزینه های نگهداری از محصول موثرباشند. آسانسور های صنعتی برای پیمایش در میان طبقات و حمل بار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و قطعاتشان در بازه های زمانی کوتاه تری نسبت به سایر آسانسور های مسکونی و تجاری دچار فرسودگی می شود این نوع آسانسور ها به تعمیرات تخصصی نیاز دارند

تعمیر شستی آسانسور:

به مجموعه کلید هایی که جهت کنترل حرکت کابین،بررسی وضعیت آسانسور بر روی پنل خاص درون کابین اسانسور قرار دارد شستی آسانسور می گویند.برای تعمیر شستی آسانسور باید حتما به متخصصین مربوطه مراجعه کنید .روش مشخص برای آب بندی و عایق کاری چاله آسانسور ها وجود دارد ابتدا باید کل آب موجود در چاله اسانسور ها خشک شود که باید از پمپ های کف کش و پمپ های دیگر که آب را میکشند استفاده کرد این روشی مناسبی است به دلیل اینکه مانع ورود آب از دیواره و کف چاله آسانسور میشود.تعمیر اسانسور های قدیمی را باید جدی گرفت زیرا ممکن است چندین سال از عمر مفید خود را گذرانده باشندبا سرویس منظم آسانسور های قدیمی میتوان انها را سالم نگهداشت. عواملی که در خرابی های آسانسور موثر می باشد از جمله استفاده از قطعات نامرغوب، نصب نامناسب و توسط تیم کم تجربه، عمر زیاد آسانسور و…

تمامی خدمات آسانسور نصب،تعمیرات فوری در تهران ونقاط اطراف تهران آماده رسیدگی به شما هموطن عزیز به صورت شبانه روزی میباشد

تعمیرات آسانسور جنوب تهران

تصویر تعمیر آسانسور توسط متخصص

تعمیرات آسانسور در چه مواقعی نیاز است؟

شاید جالب باشد بدانید که اگر میزان استفاده از یک اسانسور را به طور میانگین در نظر بگیریم سالانه مسافتی بیش از 100 هزار مایل بر آن گذشته است.
مخصوصا در یک مجتمع تجاری تعداد دفعات تحرک آسانسور به قدری زیاد است که نیاز به سرویس دوره ای به یک امر ضروری تبدیل می‌شود چرا که این دستگاه غول پیکر از صد ها بخش مکانیکی و برقی تشکیل شده است که کوچکترین ضعف در یکی از این نقاط باعث افت عملکرد سیستم می‌شود

و در صورت ادامه دار شدن وضعیت، ممکن است اسانسور به طور کلی بلااستفاده شود در آن هنگام نیز دیگر سرویس کردن فایده ای ندارد و شما مجبور ‌می‌شوید هزینه های سنگین تری برای تعمیر آن بپردازید.
از همین روی ما قصد داریم در ادامه نگاهی کلی به بحث سرویس اسانسور بیاندازیم و مواقعی که این دستگاه نیاز به سرویس دارد را مورد بررسی قرار بدهیم.

تعمیرات آسانسور شهرری

به طور کلی عمر مفید یک اسانسور در صورت نصب استاندارد با تجهیزات مناسب چیزی بین 20 تا 25 سال می‌باشد. اما در بین عوامل زیادی در عمر این دستگاه دخیل است که در صورت استفاده نادرست یا به علت گذشت دچار مشکل می‌شوند، که در صورت مشاهده هر یک از آنها بهتر است سریعا به فکر برطرف کردن آن مشکل باشید؛ برخی از رایج ترین آنها عبارت هستند از :

 سن بالای قطعات
 عدم سرویس آسانسور
 استفاده از آسانسور نفربر برای باربری
 استفاده بیش از اندازه، نصب غیر استاندارد
 پر شدن ظرفیت استاندارد دستگاه با به طور مکرر
 قرار گرفتن در معرض نور خورشید در مناطق خاص

سرویس آسانسور در غرب تهران

اولین سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که هر چند وقت یکبار یک اسانسور نیاز به سرویس دارد؟ آیا آسانسوری که ما از آن استفاده می‌کنیم در حال حاضر نیاز به سرویس شدن دارد یا خیر؟
در جواب سوال اول باید اینطور مطرح کنیم که آسانسور شما با توجه به مدل، کارکرد و قدمت می‌توان زمانبدی سرویس آن را مشخص کرد برای مثال اگر این اسانسور کمتر از 20 سال عمر دارد حداقل سالی یکبار نیازمند سرویس است، اما اگر روی 20 سال سن دارد حداقل باید سالی 2 تا 3 بار را برای سرویسش تایم بندی کنید.

سرویس آسانسور در شرق تهران

در خصوص سوال دوم نیز می‌توان با توجه به وضعیت کنونی آسانسور نیاز آن به سرویس را تشخیص داد. برای مثال اگر به ظاهر اتاقک آن اهمیت می‌دهید
کافیست به محیط داخلش توجه کنید، اگر دیواره، سقف، نرده، آینه و … دچار شکستگی یا موارد اینچنینی شده باشد
می‌توانید از طریق بخش پشتیبانی با تیم آریاسازه ارتباط برقرار کنید تا یک تیم متخصص برای رفع مشکل در شرق تهران اعزام شوند.
در حالت های دیگر نیز که مورد حیاتی تری باشد باید به قسمت های حساس تر دستگاه از جمله غلطک، گارد ریل، کابل حرکت و … توجه کرد. اگر در این بخش ها با هرگونه صدا یا لرزش های غیر طبیعی مواجه شدید بلافاصله از یک متخصص برای بررسی وضعیت کمک بگیرید و روی خطرات جانی به هیچ عنوان ریسک نکنید.

سرویس آسانسور در کرج

به طور کلی سیستم یک اسانسور تا حد بسیار زیادی مانند یک قرقره بالابر در یک چاه آب عمل می‌کند با این تفاوت که بار ما بسیار سنگین تر و طول این قرقره بسیار بلند تر است و از اینها گذشته در اینجا ما با یک سیستم بسیار پیشرفته و خودکار طرف هستیم.
اما این سیستم ها در مدل های مختلفی تولید می‌شوند تا نیاز هر فضایی را با توجه به نوع استفاده برطرف کنند. از آن طرف هم خدمات سرویس آسانسور باید بگونه ای باشد که تمام این سیستم ها را به طور کلی از ریز تا درشت ساپورت کند.
به همین منظور تیم آریاسازه همیشه به کمک متخصصین این زمینه در تمام مدل های اسانسور از جمله مدل های زیر آماده ارائه خدمات بوده و می‌باشد.

 تمام مدل های مسکونی، صنعتی، کشاورزی، بیمارستان، پارکینگی و …
 در تمام ساختمان ها با ارتفاعات مختلف از 1 تا 12 طبقه
 مدل هیدرولیکی
 مدل شیشه ای
 مدل کششی
 مدل بالابر

سرویس و تعمیر آسانسور و نگهداری و بازرسی

از دیگر مزیت های سرویس اسانسور در بحث مدرن سازی آن می‌باشد. این کار زمانی به کار می آید که عمر زیادی از یک آسانسور گذشته است و قسمت های اصلی آن در ظاهر و باطن به روشنی خراب است یا به طرز مشکوکی کار می‌کنند.

از آنجایی که تکنولوژی هرگز برای کسی نمی ایستد در این پرونده نیز اوضاع همینطور پیش می‌رود، ما هر ساله شاهد بروز شدن لوازم اصلی آسانسور سازی هستیم که باعث افزایش ایمنی و سرعت این دستگاه می‌شوند.
قبل از اینکه زیادی دیر بشود شما می‌توانید به کمک تیم آریاسازه بخش های اصلی این دستگاه را با قطعات بروز تر جایگزین کنید و حداقل 10 سال عمر بیشتری برای آسانسور بخرید.

سرویس و نگهداری آسانسور در سراسر تهران وحومه

همچنین دو تا از خدمات اصلی و پایه، تحت پوشش سرویس دهی تیم آریاسازه عبارت هستند از بازرسی کلی و روغن کاری چرا در اکثر مواقع مشکلاتی از قبیل سر و صدای اضافه یا کاهش سرعت آسانسور صرفا بخاطر سن بالای سیستم است.
از همین روی در بسیاری از مواقع مشکلات آن با یک روغن کاری برطرف می‌شود، عمل روغن کاری شامل بخش های زیر می‌شود.

 روغن کاری راهبر
 روغن کاری ریل ها
 روغن کاری سیستم تعلق و …

همچنین بازرسی کلی اسانسور طبق استاندارد های لازم انجام ‌می‌شود و در صورت لازم گزارش خرابی بخشی از دستگاه به صاحب ساختمان داده می‌شود. به طور کلی بازرسی آسانسور نیز شامل بازرسی کامل

 وضعیت مکانیکی
 دنده ها
 ترمز
 بیرینگ
 طناب ها
 درب ها و کلید ها
 سیستم برقکشی و…
می‌شود.
هنگام بازرسی کامل اگر قطعه ای مشکل داشته باشد تیم آریاسازه مسئولیت کامل تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر را بر عهده می‌گیرد. همچنین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت مبتدی بودن در هیچ یک از موارد نام برده به تنهایی دست به تعمیر یا روغن کاری نزنید.
منبع: soo.gd، linklyhq.com ،cutt.ly، 1ea.ir، rizy.ir
برچسب ها:

شرکت سرویس آسانسور، لیست شرکت های تعمیر و نگهداری آسانسور، هزینه سرویس آسانسور، سرویس اسانسور شامل چیست، مدت زمان سرویس آسانسور، شرکت های مجاز سرویس آسانسور، سرویسکار آسانسور، سرویس ماهانه آسانسور، نرخنامه سرویس آسانسور 99، نرخ سرویس آسانسور ۹۹، نرخنامه سرویس و نگهداری آسانسور 1400، تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور ۹۹، نرخنامه سرویس آسانسور، نرخنامه سرویس و نگهداری آسانسور ۱۴۰۰، تعرفه سرویس و نگهداری آسانسور 1400، سرویس اسانسور شامل چیست،قیمت سرویس ماهیانه آسانسور، شرکت های مجاز سرویس آسانسور، سرویس آسانسور در تهران، چگونه اسانسور را سرویس کنیم، سرویس آسانسور پیروزی، سرویس آسانسور تهرانپارس، چک لیست سرویس آسانسور pdf

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست