لوله‌کشی آتش نشانی

لوله کشی اتشنشانی با آریا سازه...

مرکز خدمات آریا سازه (20 درصد تخفیف سفارش آنلاین)

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ثبت درخواست آنلاین

مرکز خدمات آریا سازه (20 درصد تخفیف سفارش آنلاین)

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لوله‌ کشی آتش نشانی

فهرست مطالب

لوله‌ کشی آتش نشانی به چه منظور است؟

در جهت مقابله با آتش‌ سوزی ‌هایی که به طور ناخواسته اتفاق می افتد و همچنین کنترل عملیات آتش سوزی انجام می‌ شود.
تاسیسات اطفاء حریق یکی از مهم ترین بخش‌ های یک ساختمان حساب می ‌شود.
در صنعت ساختمان سازی ایجاد آرامش و محیطی امن برای ساکنین و همچنین حفظ جان مردم در برابر حریق یکی از وظایف خطیر سازندگان ساختمان ها می باشد. تاسیسات آتش نشانی شامل سیستم اعلان و همچنین اطفاء حریق است، که لوله کشی آتش نشانی بخشی از سیستم اطفای حریق محسوب می شود.
ضوابط و قوانین سیستم ‌های اطفاء حریق بر اساس استاندارد NFPA ،جنس و نوع لوله و اتصالات مصرف شده در سیستم آتش ‌نشانی را مشخص می‌کند. سیستم ‌های لوله کشی به روش ‌های مختلفی بسته به مساحت و همچنین تعداد طبقات اجرا می شود. البته استفاده از هر کدام از روش‌ های لوله کشی مطابق با استانداردهای تعیین ‌شده انجام می گیرد.
استفاده از لوله ‌های با کیفیت در سیستم آتش ‌نشانی نقش بسیار مهمی در امنیت ساکنین ساختمان را دارا است. سیستم آتش‌ نشانی و به خصوص سیستم اسپرینکلر با اتصالات و لوله‌ های مختص آن در صنایع کاربرد زیادی دارد و بسیاری از مردم در زندگی روزمره با آن سروکار دارند. در کل باید خاطر نشان کرد که سیستم لوله کشی آتش نشانی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید توسط لوله کشان حرفه ای عمل لوله کشی صورت گیرد .

فرم درخواست خدمت

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

اجرای لوله‌ کشی آتش نشانی

اجرای لوله‌ کشی آتشنشانی به منظور مقابله با آتش‌ سوزی‌ صورت می گیرد. اجرای لوله ‌کشی آتش نشانی با روش‌های مختلفی انجام می شود که به طور کلی روش‌های اجرای لوله‌کشی سیستم آتش‌نشانی ساختمان به سه صورت انجام می‌گیرد.
-روش تر
-روش خشک
-روش ترکیبی تر و خشک
در روش تر آب مورد نیاز اطفاء حریق از طریق آب شهری تامین می گردد. و برای خاموش کردن آتش لوازم خانه از قبیل تلویزیون-کمد و مبل شویی و به لوله کشی آب ساختمان ها کاملا متصل است.
در روش خشک سیستم لوله کشی آب وجود ندارد و به همین دلیل است به آن روش خشک می گویند و منبع آب مورد نیاز برای سیستم آتش نشانی از منبع آب ساختمان جدا می باشد و هیچ گونه اتصالی به آب خانگی وجود نخواهد داشت.
در روش ترکیبی از هر دو روش تر و خشک استفاده می‌ شود و با توجه به شرایط ساختمان مانند مساحت و ارتفاع از هر دو سیستم با همدیگر، در جهت اجرای لوله‌ کشی آتش نشانی استفاده شود.

خدمات لوله کشی آتش نشانی چگونه است؟

از جمله خدمات لوله کشی آتش نشانی می توان به لوله کشی اسپرینکلر اشاره کرد. لوله کشی اسپرینکلر شبکه های لوله کشی به هم پیوسته ای است که براساس استانداردهای مهندسی محافظت از ساختمان در برابر آتش طراحی و همچنین اجرا می گردد.
در این سیستم به دلیل وجود چندین مسیر برای آب رسانی به اسپرینکلرها و به تبع آن تقسیم جریان در هر مسیر و کاهش افت فشار ناشی از اصطکاک بالاترین بازدهی را دارند. Cross از طریق شاخه ها به یکدیگر متصل می باشند. خدمات لوله کشی آتش نشانی مانند سیستم لوله کشی اسپرینکلر شامل منبع تأمین آب و شیر کنترل آب و همچنین هشدار دهنده جریان آب و تخلیه به فاضلاب می باشد.
اسپرینکلرها توسط حرارت آتش فعال می شوند و آب را به سمت ناحیه حریق تخلیه می کنند. لوله کشی اسپرینکلر معمولاً در بالای سطح زمین نصب می شود و طراحی آن توسط روش های هیدرولیکی و جداولی از پیش تعیین شده انجام می گیرد.

لوله کشی آتش نشانی صنعتی چیست؟

در لوله کشی آتش نشانی صنعتی ، هر واحد صنعتي و يا انبار و محل هايي مشابه آن ها که داراي سالن هايي می باشند؛چه از سيستم اسپرينكلر در آنها استفاده شود يا نشود بايد حتما خارج از سالن به کمک يك شبكه امن، بتوان حريق را مهار نمود.
بنابراين بر حسب نوع طرح بايد يك يا چند حلقه لوله کشي آب در زير کف ايجاد نمود و بر حسب کد هاي استاندارد NFPA تعدادي شير محوطه و شير دو کوپلينگ در آن ها نصب کرد. در لوله کشی آتش نشانی صنعتی در طرح مقدماتي ابتدا بايد تعدادحلقه ها را به گونه اي که در چهار طرف هر سالن لوله آب عبور کند ،تعيين گردد .
در صورتي که زمين محل به صورتي باشدکه احتمال توسعه در آن وجود داشته باشد بايد با يك پيش بيش تقريبي بر اساس ابعاد سالن هاي موجود و تعداد تقريبي سالن ها و حلقه ها را تخمين زد و سپس در انتهاي حلقه آخر دو انشعاب با شير براي توسعه و ايجاد حلقه هاي بعدي در نظر گرفت .

لوله کشی جعبه آتش نشانی

در لوله کشی جعبه آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی شامل یک جعبه به ابعاد استاندار متفاوت و دارای دو مدل تک کابین و دوکابین می باشد که درون این جعبه ها یک قرقره، یک سرلوله و یک حلقه شلنگ آتش نشانی 20 متری یا 25 متری وجود دارد.
و در بعضی از مدل ها یک کپسول آتش نشانی قرار دارد. در لوله کشی جعبه آتش نشانی سایز سرلوله‌ای که درون انواع مختلف جعبه های آتش نشانی قرار دارد متفاوت است و بستگی زیادی به انشعاب سیستم لوله کشی آب دارد. محل نصب جعبه آتش نشانی باید نزدیک به در خروجی ساختمان بوده و بدون هرگونه مانع به راحتی بازشود.
درب باکس ها از دو جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد و باز می شوند یکی به صورت راست باز شو و دیگری چپ بازشو می‌باشند.

لوله کشی آتش نشانی شمال تهران

سیستم لوله کشی آتش نشانی شمال تهران در سالن های اجتماع و انبار ها و واحد های تجاری و صنعتی باید زیر نظر کارشناسان طراحی و ساخته شود. برای طراحی لوله کشی سیستم اطفاء حریق باید در نظر بگیرید که سایز لوله ای که مخزن ذخیره آب آتش نشانی را پر می کند یا باید اندازه خود مخزن ذخیره آتش نشانی باشد یا باید به اندازه ای باشد که منبع ذخیره آب آتش نشانی طی 8 ساعت پر شود.
از طرفی دیگر در مواردی که، هم برای استفاده ی مصرفی وهم برای اطفاء حریق مشترک است، باید در این مواقع از دو لوله ی خروجی در مخزن استفاده شود، به این صورت که لوله ی مخصوص مصرف باید بالا و لوله ی مخصوص سیستم آتش نشانی باید پایین تر از لوله مصرفی باشد.

لوله کشی آتش نشانی نیاوران

در لوله کشی آتش نشانی در نیاوران و در نوع سیستم لوله کشی خشک ،منبع آب مورد نیاز سیستم لوله کشی جعبه آتش نشانی و یا قرقره آتش نشانی از منابع آب ساختمان و محل مورد استفاده ساختمان جدا می باشد و اصلا به سیستم لوله کشی آب شهری ساختمان ارتباطی ندارد.
بنابراین در حالت به طور معمول داخل لوله ها و همچنین جعبه آتش نشانی و حتی قرقره، آبی وجود نداشته و خشک می باشد. علت نام گذاری این سیستم نیز به همین علت است.
در سیستم خشک ،جعبه آتش نشانی آب مورد نیازش را از طریق لوله ورودیی که معمولا در جلوی درب ساختمان و یا در یک محفظه شیشه ای نصب شده است تامین می شود. طراحی سیستم لوله کشی آتش نشانی و لوله کشی خشک برای ساختمان باید توسط کارشناس مشخص گردد.

لوله کشی آتش نشانی در اندرزگو

در لوله کشی آتش نشانی در اندرزگو ،جعبه آتش نشانی در سیستم لوله کشی تر آب مورد نیازش را از آب شهری تامین می کند. لوله کشی این سیستم به لوله کشی آب شهری ساختمان وصل بوده و همیشه در این سیستم آب وجود دارد به طوری که هر گاه شیر ورودی جعبه آتش نشانی و نازل سر لوله باز شود آب در آن جریان پیدا می کند.
علت نامگذاری این سیستم نیز به علت وجود همیشگی آب در سیستم می باشد. به صورت استاندارد ورودی پایینی جعبه آتش نشانی را به لوله کشی سیستم تر اختصاص می دهند که جعبه های آتش نشانی در هر دو طرف جعبه آتش نشانی هم در بالا و هم در پایین ورودی ها پیش بینی شده است تا نصب آن در هر شرایطی امکان پذیر باشد.

لوله-کشی-آتش-نشانی-1

لوله کشی آتش نشانی در ولنجک

در لوله کشی آتش نشانی در ولنجک ، در سیستم مرکب، با توجه به شرایط ساختمان از نظر مساحت و ارتفاع از ترکیب سیستم تر و همچنین خشک به طور همزمان استفاده می شود.
در سیستم مرکب از سیستم های لوله های تر برای استفاده ساکنین ساختمان جهت اطفاء حریف آتش های کوچک در نظر گرفته شده است و در ساختمان های با ارتفاع بلند باید یک پمپ به طور خودکار برای رساندن آب از لوله شهر و تانک ذخیره یا منبع به جعبه آتش نشانی وجود داشته باشد.

لوله کشی آتش نشانی در فرمانیه

در لوله کشی آتش نشانی در فرمانیه از لوله کشی رایزر تر استفاده میشود. لوله کشی رایزر تر همیشه دارای آب بوده و به منبع تأمین آب سیستم اطفاء آتش ساختمان متصل است. در این روش لوله کشی امکان آبرسانی به سیستم توسط پمپ خودروی آتشنشانی وجود ندارد.
و در سیستم ترکیبی، لوله عمودی رایزر همیشه دارای آب است و به منبع تأمین آب سیستم اطفاء حریق وصل می باشد. علاوه بر آن این سیستم دارای انشعاب ویژه برای ماشین های آتشنشانی بوده که در صورت لزوم توسط پمپ خودروهای آتشنشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله کشی آتش نشانی در جنوب تهران

در لوله کشی آتش نشانی در جنوب تهران اجرای لوله کشی آتش نشانی در ساختمان به سه روش انجام می گیرد. از روش درختی که روشی است که شاخه ها به لوله اصلی متصل شده و با هم دیگر ارتباط ندارند .
لوله ی اصلی نیز به منبع متصل شده و از طرف دیگر مسدود می شود. و روش حلقه ای است که در این روش نیز شاخه ها به هم دیگر ارتباط ندارند و به لوله اصلی متصل می شوند اما لوله اصلی مانند حلقه ابتدا و انتهای آن به هم متصل است و همواره دو مسیر برای انتقال آب وجود دارد.
روش شبکه ای روشی دیگر است که در این روش سیستم دارای چندین مسیر برای آب رسانی می باشد به همین علت اصطکاک آب در لوله ها بالا رفته در نتیجه فشار آب پایین می آید. از مشکلات این روش امکان جدا شدن یا نشت کردن لوله ها می باشد اما در صورت انجام طراحی حرفه ای این روش می تواند به صرفه تر از روش های دیگر می باشد.

لوله-کشی-آتش-نشانی-2

لوله کشی آتش نشانی در شهر ری

در لوله کشی آتش نشانی در شهر ری لوله ‌های آتش نشانی را از پایین ساختمان به سمت بالا روی پشت‌ بام کار گذاشته می‌شود. این لوله‌ ها در دو نوع روکار و توکار مورد استفاده قرار می گیرد و در قسمت بالای ساختمان و در پشت بام با درپوش بسته می‌ شود . لوله‌ هایی که در داخل واحد ساختمان قرار دارد در سای زهای مختلف تقسیم می ‌شود و منبع آب برای آن در نظر گرفته می ‌شود که جنس آن لوله نیز گالوانیزه است.

لوله کشی آتش نشانی در نازی آباد

در لوله کشی آتش نشانی در نازی آباد شیلنگ های آتش نشانی از دو بخش لایه خارجی و لایه داخلی تشکیل شده است. جنس لایه خارجی برای انعطاف پذیری بیشتر از پلی استر و کتان و پنبه و کنف استفاده می شود .
در نوع بافت ساده رشته های نخ های عرضی در برابر فشار و رشته های نخی طولی در برابر سایش و پارگی مقاومت ایجاد می‌ کنند. جنس لایه داخلی از لاستیک است و تا 40 اتمسفر فشار را تحمل می کند. شلنگ های آتش نشانی به طور عمومی سه نوع آزمایش را پشت سر می گذارند .این آزمایش ها شامل آزمایش زمان تحویل و آزمایش بعد از هر کارکرد و آزمایش ماهانه می باشد.

لوله کشی آتش نشانی در خانی آباد

در لوله کشی آتش نشانی در خانی آباد همانطور که می دانید برای خاموش کردن آتش نیازمند آب با فشار بالا هستیم پس استحکام ، مقاومت ، طول عمر لوله ها و اتصالات باید مورد توجه بیشتری قرار گرفته و در اجرای لوله کشی آتش نشانی آنها دقت شود .
در این زمینه لوله های گالوانیزه از استاندارد بالایی برخوردار بوده و عمر تقریبی آنها ۱۰۰ سال می باشد. همچنین در انتخاب لوله باید به این نکته توجه کنید که آب حاوی املاح رسوب کننده بوده یا ممکن است با گذشت زمان لوله ها دچار پوسیدگی و زنگ زدگی شوند.

لوله کشی آتش نشانی در افسریه

در لوله کشی آتش نشانی در افسریه برای جنس لوله‌ های آتش‌ نشانی نوع تر باید از نوع لوله ‌های فولادی گالوانیزه یا همان لوله‌ های سیاه بر اساس استاندارد DIN 2440 انتخاب گردد. باید دقت کرد که همه لوله‌ کشی باید در برابر تغییرات آب و هوایی، خوردگی و زنگ زدگی و سایر عوامل دیگر عایق‌ بندی شوند و همچنین شیرها برای عملیات سیستم لوله کشی خشک آتش ‌نشانی باید از لوله ‌های سیاه که درز دار هستند و اتصال های جوشی بر اساس استاندارد DIN2440 باشد. در ساختمان ‌های با ارتفاع بلند ، سیستم لوله کشی اسپرینکلر باید اجرا شود و به علت فشار بالای سیستم اسپرینکلر از لوله ‌هایی با جنس مانیسمان رده 40 و برای اتصال های این سیستم لوله کشی از اتصالات مانیسمان استفاده میگردد.

لوله کشی آتش نشانی در جوادیه

در لوله کشی آتش نشانی در جوادیه ،استفاده از سیستم لوله کشی اسپرینکلر می باشد که یکی از قدیمی ‌ترین سیستم‌ های اطفاء حریق اتوماتیک می باشد. این نوع سیستم در ساختمان‌ های مسکونی و غیره مورد استفاده قرار می گرفته است. این سیستم اسپرینکلر، از یک منبع ذخیره آب و سیستم تأمین‌ کننده‌ فشار و همچنین لوله‌ها و اتصالات فلزی و شیر آلات در جهت توزیع آب و همچنین سیستم پاشش خودکار تشکیل شده است. منبع آب در سیستم‌ های اسپرینکلر به ‌صورت مخزن آب همراه با پمپ و مخزن نصب‌شده در بلندی و یا لوله‌کشی آب شهری می باشد. عملکرد این سیستم بدین صورت است که حباب شیشه‌ ای پاشنده‌ ها در اثر عکس العمل به آتش شکسته شده و باعث پاشیده شدن آب بر روی آتش و اطفاء حریق می ‌شود.

لوله کشی آتش نشانی در کیانشهر

در لوله کشی آتش نشانی در کیانشهر در اتصال های شیاردار که به طور معمول با نام اتصال کلمپی نیز شناخته می‌ شود که این نوع اتصال ها برای خطوط انتقال مایع یا گاز و مخصوصا برای سیستم لوله کشی آتش نشانی اسپرینکلر معمولا مورد استفاده قرار می گیرد.
از مزیت اصلی این اتصالات لوله این است که با شیاردار کردن انتهای لوله آتش ‌نشانی هیچ‌ گونه آسیبی به دیواره های داخلی لوله نمی‌ رسد. اگر از اتصال جوشی یا فلنجی استفاده شود در لوله کشی آتش نشانی ممکن است پوشش داخلی لوله آسیب ببیند و لوله نیازمند بازرسی‌ های ثانویه و تعمیر لوله نیز می باشد.

لوله-کشی-آتش-نشانی-7

لوله کشی آتش نشانی شرق تهران

در لوله کشی آتش نشانی شرق تهران با توجه به خصوصیات مکانیکی لوله ‌های فلزی مثل استحکام بالا و تحمل فشار و تحمل حرارت بالا از این نوع لوله ‌ها در سیستم لوله‌ کشی اطفاء حریق اتوماتیک اسپرینکلر هم استفاده می‌شود. براساس استاندارد NFPA استفاده از لوله‌ های گالوانیزه و لوله ‌های مانیسمان رده 40 را در سایزهای 1 اینچ به بالا در سیستم‌ های اطفاء حریق مورد تایید می باشد.
امروزه از لوله‌ های گالوانیزه در جهت جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی لوله‌کشی و همچنین لوله‌های بدون درز رده 40 به منظور تحمل فشار کاری سیستم اسپرینکلر مورد استفاده واقع می ‌شوند . بر اساس استاندارد NFPA اتصالات سیستم‌ های لوله‌ کشی اطفاء حریق می ‌تواند از انواع اتصالات جوشی و اتصالات رزوه‌ای و یا اتصال های GROOVED باشد.
از آنجای که در سیستم لوله کشی اسپرینکلر لوله ‌ها همیشه در معرض رسوب قرار دارند؛ باید به ‌صورت دوره‌ای مورد بازبینی قرار گیرند و بهتر است از اتصال های GROOVED استفاده شود. به طور معمول تا سایز 2 اینچ کلیه اتصالات سیستم اسپرینکلر از نوع اتصال های بدون درز مانیسمان می باشد.

لوله کشی آتش نشانی در پیروزی

در لوله کشی آتش نشانی در پیروزی در سیستم اسپرینکلر، لوله ‌های گالوانیزه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. لوله‌ های گالوانیزه می ‌توانند از لوله‌ های اولیه مانیسمان یا لوله ‌های سیاه درزدار تولید شوند. در لوله‌ های گالوانیزه سیستم اسپرینکلر با قطر کمتر از 100 میلی‌ متر، از اتصالات دنده‌ ای می ‌توان به کار برده شود.
در لوله‌های گالوانیزه ساخته‌ شده از لوله سیاه درزدار از اتصال های سیاه دنده‌ای استفاده می شود. همچنین برای لوله‌ های گالوانیزه ساخته‌شده از لوله مانیسمان از اتصال های دنده‌ای فشارقوی یا فورج استفاده میگردد. لازم به ذکر است اتصال دنده‌ای سیستم لوله‌ کشی باید حتما با متریال مناسب آب‌ بندی شود.

لوله کشی آتش نشانی در نارمک

در لوله کشی آتش نشانی در نارمک در سیستم افشانه آب اسپرینکلر هم به ‌صورت سیستم تر و سیستم خشک و سیستم سیلابی و سیستم pre-action می باشد که در سیستم لوله کشی تر، اسپرینکلرها همانند لوله ‌کشی آب متصل است.
در سیستم لوله کشی خشک، اسپرینکلرها به لوله‌ کشی هوای فشرده متصل هستند و با فعال شدن اسپرینکلر هوا تخلیه می شود و بعد از باز شدن شیر ، آب به شبکه لوله کشی وارد می‌شود .
در سیستم پیش عملگر، اسپرینکلرها به لوله‌ کشی هوای فشرده یا هوای کم‌ فشار متصل هستند و دستور عمل کردن سیستم بدست سیستم اعلام حریق صادر می‌گردد. در سیستم سیلابی ،اسپرینکلر ها باز هستند و به شبکه لوله ‌کشی متصل است و دستور باز شدن سیستم توسط سیستم اعلام حریق صادر می‌ گردد .

لوله کشی آتش نشانی 5

لوله کشی آتش نشانی در تهرانپارس

در لوله کشی آتش نشانی در تهرانپارس از شبکه آب آتشنشانی استفاده می شود که این شبکه شامل منبع آب آتشنشانی و همچنین لوله کشی آبرسانی و جعبه های آتشنشانی و شیرهای کنترل و منبع تأمین آب می باشد .
لازم به ذکر است تنها مصرف مجاز از شبکه آب آتشنشانی، به منظور اطفاء حریق بوده و هرگونه برداشت دیگری با مقاصد متفاوت مانند آبیاری و تامین آب سیستم گرمایش یا سرمایش و ..از این شبکه مجاز نمی باشد.

لوله کشی آتش نشانی در مجیدیه

در لوله کشی آتش نشانی در مجیدیه از لوله گالوانیزه استفاده می شود. این لوله ها دسته ای از لوله های فلزی هستند که با فلز روی مذاب شده پوشش داده می شوند.
همین امر باعث افزایش طول عمر این لوله ها در محیط های مرطوب و اسیدی می باشد. دو سر ابتدایی و انتهایی در لوله های گالوانیزه حالت دنده ای می باشند و در دو نوع سبک و هم سنگین تولید می شوند. بیشتر طراحان لوله، جهت تاخیر افتادن خوردگی لوله ها و همچنین هزینه کمتر از لوله های گالوانیزه استفاده می کنند.

لوله-کشی-آتش-نشانی-8

لوله کشی آتش نشانی در نظام آباد

در لوله کشی آتش نشانی در نظام آباد از لوله های عمودی استفاده می شود. لوله های عمودی از طریق شیرهای زیر زمینی به لوله اصلی آب فشار بالا متصل می گردند. سر این لوله ها دارای خروجی هایی است که می تواند منفرد یا دوبل باشد و به وسیله اتصال گردان به لوله متصل می گردد. اتصال گردان در حقیقت بخشی از لوله عمودی است. سر دارای دو خروجی به یک در پوش مجهز است و همچنین سر دارای یک خروجی در پوشی ندارد. طول استاندارد شافت برابر 75 سانتی متر است اما با توجه به نیاز می توان این طول را تغییر داد . ورودی لوله عمودی دارای رزوه 21/2است.

لوله کشی آتش نشانی در نظام آباد

در لوله کشی آتش نشانی در نظام آباد از لوله های عمودی استفاده می شود. لوله های عمودی از طریق شیرهای زیر زمینی به لوله اصلی آب فشار بالا متصل می گردند . سر این لوله ها دارای خروجی هایی است که می تواند منفرد یا دوبل باشد و به وسیله اتصال گردان به لوله متصل می گردد .
اتصال گردان در حقیقت بخشی از لوله عمودی است. سر دارای دو خروجی به یک در پوش مجهز است و همچنین سر دارای یک خروجی در پوشی ندارد. طول استاندارد شافت برابر 75 سانتی متر است اما با توجه به نیاز می توان این طول را تغییر داد . ورودی لوله عمودی دارای رزوه 21/2است.

لوله کشی آتش نشانی در باغ صبا

در لوله کشی آتش نشانی در باغ صبا در تست کردن فشار لوله های آتش نشانی استاندارد هایی را باید مورد توجه قرار داد. از جمله این که فشار آبی که لوله های اطفاء حریق را تامین می کند باید از دو جهت تغذیه شود تا لوله های اتش نشانی با کمبود فشار آب مواجه نگردند.
به همین علت لوله های تامین کننده آب آتش نشانی، از بلند ترین نقطه یک ساختمان تا پایین ترین نقطه ساختمان را لوله کشی می کنند. این لوله ها از سمت بالا به منبع آب و از سمت پایین به آب شهری وصل هستند. قدرت و فشار آب در این لوله ها بسیار اهمیت دارد .
این قدرت باید به قدری باشد که در صورت ایجاد آتش سوزی در مدت کوتاهی تا رسیدن ماموران آتش نشانی، آتش را بتواند کنترل کند. این فشار را معمولا بر حسب اتمسفر و توسط نیروی متخصص بیان می گردد البته حداقل فشاری که در این لوله ها می تواند وجود داشته باشد فشار 3 اتمسفر است.

لوله کشی آتش نشانی غرب تهران

در لوله کشی آتش نشانی غرب تهران ،اتصالات سیاه درزدار با ورق فلزی و یک سری فرآیند سخت کاری و جوشکاری ساخته می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات درزدار بر اساس جنس لوله و فشار و دما در سیستم انتخاب می شوند و نسبت به اتصال های مانیسمان هزینه کمتری برخوردار هستند.
از جمله اتصالات سیاه درزدار می توان به سه راهی تبدیلی، زانو 90درجه، سه راهی مساوی ، کپ، سر دنده و بوشن اشاره کرد. اتصالات سیاه درزدار برای اتصال لوله های فلزی به همدیگر و برای انشعاب گرفتن و تبدیل سایز لوله ها مورد استفاده واقع می شود.
اتصال های سیاه درزدار به دلیل جوش بودن ، سیستم را آب بند دایمی می کنند و همین امر باعث افزایش استحکام سیستم لوله کشی می شود. مقاومت فشاری و همچنین دمایی اتصال های سیاه درزدار نسبت به اتصال های مانیسمان کمتر است. اتصالات جوشی درزدار مانند اتصال های مانیسمان مستحکم بوده و در مقابل خوردگی و یا زنگ زدگی مقاوم هستند و از آنها در جهت کاهش سایز خط لوله و تغییر جهت و همچنین گرفتن انشعاب در سرویس آبرسانی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

لوله کشی آتش نشانی در صادقیه

در لوله کشی آتش نشانی در صادقیه تست و اطمینان از سلامت لوله آتش نشانی بسیار مورد اهمیت قرار دارد. این تست قبل از نصب و همچنین استفاده از لوله های آتش نشانی در کارخانه های سازنده انجام می شود.
بعد از ساخت لوله آتش نشانی در کارخانه، قسمتی از این لوله به صورت تصادفی جدا می کنند و آن قسمت را مورد تست فشار قرار می دهند. تست فشار لوله های آتش نشانی را معمولا به دو صورت انجام می دهند.در روش اول تست لوله های آتش نشانی دلیل این که بتوان میزان تحمل شلنگ لوله آتش نشانی را محاسبه کرد مورد استفاده قرار می گیرد.
با اتصال یک فشار سنج به لوله آتش نشانی و گذر جریان آب از آن می شود این تست را انجام داد. بعد از انجام عملیات هوا گیری در لوله فشار آب درون آن را به کم کم بالا می برند. بعد از بالا رفتن فشار درونی با ایجاد یک فشار بیرونی از عملکرد شلنگ به طور کامل مطمین می شوند.

لوله-کشی-آتش-نشانی-6

لوله کشی آتش نشانی در پونک

در لوله کشی آتش نشانی در پونک تست و اطمینان از سلامت لوله آتش نشانی بسیار مورد اهمیت قرار دارد. این تست قبل از نصب و همچنین استفاده از لوله های آتش نشانی در کارخانه های سازنده انجام می شود . در این روش تست تخریب لوله آتش نشانی انجام می شود.
در این روش یک سمت از لوله آتش نشانی را پلمپ کرده و از سمت دیگر آب را به درون آن هدایت می کنند و فشار آب تا زمانی بالا می رود که لوله ترکیده و یا خراب شود. لوله آتش نشانی مناسب باید بتواند فشار 45 بار را تحمل کند.

لوله کشی آتش نشانی در سعادت آباد

در لوله کشی آتش نشانی در سعادت آباد از لوله های نواری تعبیه شده در جعبه های آتش نشانی در جهت خاموش کردن حریق های بزرگ به کار می روند به طوری که آتش نشانان نیز از لوله های نواری در همه عملیات استفاده نمی کنند.
این فایرباکس ها در کارخانجات و فروشگاه های بزرگ کارگاه های بزرگ و پارکینگ ها و و به طور کلی محل هایی که احتمال آتش سوزی بزرگ بالا است، کاربرد دارند.اجزای تشکیل دهنده فایرهوز شامل جعبه ای فلزی ضدزنگ می باشد که درون آن یک قرقره، یک نازل و یک رشته شیلنگ نواری می باشد.

لوله کشی آتش نشانی در شهرک چیتگر

در لوله کشی آتش نشانی در شهرک چیتگر در جعبه های جدید از ورق های آلومینیومی یا استیل نیز استفاده می شود .جعبه های فایرهوز دارای شیلنگ و همچنین خروجی های متفاوتی هستند .
لوله های لاستیکی تعبیه شده داخل جعبه ها که به هوزریل معروف هستند و جهت خاموش کردن اطفاء حریق های کوچک در واحدهای مسکونی و اداری استفاده می شوند. لوله های لاستیکی در این جعبه ها ، منعطف و همچنین دارای قطر کمتر از 19 میلی متر هستند و چون بر روی قرقره مخصوصی قرار داردن، در مواقع نیاز به اندازه ی نیاز از جعبه خارج می شود و مورد استفاده واقع می شود.

لوله-کشی-آتش-نشانی-9

لوله کشی آتش نشانی در آزادی

در لوله کشی آتش نشانی در آزادی در پوشش لایه بیرونی لوله های آتش نشانی گالوانیزه از جنس روی استفاده می شود که بدین صورت روی را بر روی سطح لوله های سیاه قرار می دهند و آن را آسیب های زیادی محافظت می کنند.
پوشش گالوانیزه زودتر از فولاد با اکسیژن در هوا واکنش نشان می دهد. در نتیجه پوشش گالوانیزه، خوردگی لوله را به فاصله می اندازد. و از لوله های گالوانیزه سنگین جهت فشارهای کاری بالاتر در ساختمان ها استفاده می گردد. گالوانیزاسیون روش ارزان قیمتی برای افزایش طول عمر لوله های فولادی است. استفاده از لوله های گالوانیزه اقتصادی تر از لوله های با جنس های دیگر است.

لوله کشی آتش نشانی در ستارخان

در لوله کشی آتش نشانی در ستارخان ، سیستم شبکه بارنده خودکار از منبع یا تأمین آب و اسپرینکلر و شیر کنترل اصلی و چیدمان لوله های متصل به اسپرینکلرها می باشد. سیستم اسپرینکلر خودکار به منظور کشف و همچنین اطفاء یا کنترل حریق با عامل آب بوده که عمل کنترل در این سیستم در مرحله اولیه جلوگیری از رشـد حریق انجام گرفته و ازاین جهت در جلوگیرى از بروز خسارات بسیار مؤثـر است و صدمات آتش سوزى را به حداقل مقدار می رساند. سیستم اسپرینکلر به طور معمول کل ساختمان را تحت پوشش قرار می دهد . گاهی اجراء سیستم اسپرینکلر را فقط به منظور حفظ جان افراد و خروج ایمن ساکنین از ساختمان توصیه می شود.

لوله کشی آتش نشانی در جنت آباد

در لوله کشی آتش نشانی در جنت آباد از شیلنگ لاستیکی نیمه سخت استفاده می شود که این شیلنگ به طور معمول از جنس لاستیک است و حالت ظاهری آن در شرایط بدون آب و یا آبگیری شده، مشابه هم می باشد. استفاده از این شیلنگ ساده است و بدون نیاز به آموزش بوده و جهت استفاده ساکنین در مراحل اولیه حریق در نظر گرفته است. و ایستگاه شیلنگ محلی که در آن انشعابات شیلنگ های آتشنشانی قرار داده شده و می تواند مجهز به ادواتی مانند قرقره نگهدارنده شیلنگ،
نازل و ادوات جانبی و شیلنگ و همچنین خاموش کننده های دستی باشد.

در لوله کشی آتش نشانی رعایت ضوابط و قوانین و همچنین استاندارد ها بسیار مهم می باشد. باید مد نظر داشته باشید در کلیه طبقات و فضاهای تحت تصرف، باید ایستگاه شیلنگ آتشنشانی متصل به لوله ایستاده با کلاس مناسب در نظر گرفته شود جهت حفاظت بیشتر، ایستگاه شیلنگ اتشنشانی می تواند داخل جعبه مخصوص آتشنشانی قرار گیرد. جعبه آتشنشانی باید دارای نشان استاندارد ملی بوده و مورد تایید باشد.
جهت جلوگیری از سرقت، میتوان اتصال مخصوص آتشنشانی را در داخل حیاط یا لابی اصلی ساختمان نیز نصب نمود. این اتصال باید در نزدیکترین محل امن ممکن نسبت به ورودی اصلی ساختمان جانمایی شده و امکان دسترسی آن همواره برای نیروهای آتشنشانی به سادگی محیا باشد.
محل نصب باید برای نیروهای آتشنشانی ایمن و بدون مخاطره باشد . در نهایت باید خاطر نشان کرد با توجه به توسعه صنایع، سیستم آتش‌ نشانی در صنایع کاربرد زیادی دارد و همچنین بسیاری از مردم در زندگی روزانه با آن سروکار دارند. بنابراین باید در انتخاب متریال مناسب برای این سیستم لوله کشی آتش نشانی توجه ویژه‌ ای شود تا ایمنی لازم که هدف استفاده از این سیستم است به دست آید.

منبع : https://www.usfa.fema.gov/operations/

پرکارترین استادکاران
از 427 استادکار ما در تهران

حجت شرفی (264 امتیاز)

۱۰سال سابقه در زمینه تاسیسات لوله کشی ساختمان تعمیر موتورخانه کولر ابی پکیج دیواری نوسازی بازسازی ساختمان وسرویس بهداشتی مشغول به خدمت هستم

علی ویسی (214 امتیاز)

تعمیرات انواع مبلمان ، استیل ، راحتی ، کلاسیک ، چستر ، ریلکسی و صندلی اداری با بهترین پیشنهاد قیمتی رنگ کاری و نجاری با بهترین کیفیت استفاده از بهترین فوم و ابرها موجود در بازار به همراه ۱ سال ضمانت بازدید رایگان

مازیار علمی (183 امتیاز)

متخصص برق ساختمان باپیش از۱۳سال سابقه کاروگواهی مهارت تعمیر و نصب شیرلات تعمیرات لوازم خانگی گاز سوز وبرقی وطراحی و آبیاری قطری اتوماتیک کلیه کارهایی برقی کلی وجزء جوش کاری نصب وتعمیر تصفیه آب

55 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست