لوله کشی گاز در اصفهان

لوله کشی گاز در اصفهان

لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه

یکی دیگر از مواردی که بسیاری از مخاطبین ما راجب آن به دنبال جواب های دقیق هستند بحث لوله کشی گاز در اصفهان و مخصوصا در مناطق صنعتی آن مانند نیروگاه ها و پالایشگاه می‌باشد. همانطور که می‌دانید روش های لوله کشی گاز انواع مختلفی دارد که یکی از پر هزینه ترین و حرفه ای ترین آنها لوله کشی گاز صنعتی است که نام دیگر این فرایند پایپینگ یا به انگلیسی PIPING می‌باشد. همانطور که متوجه شدید این روش لوله کشی گاز در اصفهان با روش های مورد استفاده در ساختمان های تجاری یا مسکونی کاملا متفاوت است. در ادامه این بحث مطالبی مختصر و مفید را برای شما خوانندگان، مخصوصا مشتریان و دانشجو های عزیز آماده کرده ایم تا بتوانید بیشتر با این مبحث آشنا شوید؛ در ادامه با ما همراه باشید.


(لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه)


کلمه PIPING در زبان انگلیسی به معنایی حدودی « مجموعه لوله » نزدیک است و از کلمه PIPE که به تنهایی معنای لوله را می‌دهد گرفته شده است. دلیلی که این کلمه را بیشتر برای موارد صنعتی به کار می‌برند حجم بالای لوله ها است که به همین علت در این کلمه به طور جمع بیان می‌شود.

لوله کشی گاز در یزد | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه
لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه

لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه

هدف از لوله کشی گاز در اصفهان با سیستم پایپینگ انتقال ایمن و بهینه سیالاتی است که در اماکن صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سیستم پایپینگ برعکس لوله کشی های معمولی در ساختمان های مسکونی برای انجام آن نیاز به تخصص فوق العاده بالایی است که به کمک چندین متخصص به طور همزمان انجام می‌شود. در سیستم پایپینگ، لوله های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که چند تا از اصلی ترین انواع آن عبارت هستند از:


 لوله فولادی
 لوله آلومینیوم
 لوله مسی
 لوله بتنی
 مدل پلاستیکی
 مدل فایبر گلاس


استاندارد لوله کشی گاز صنعتی (لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه)


از دیگر اجزای مورد استفاده در گاز صنعتی می‌توانیم به مواردی از قبیل فیتینگ ها، شیر ها، فلنج و گسکت اشاره داشته باشیم. اکثر این تجهیزات به طور معمول به عنوان وسیله‌ای برای کنترل دما، فشار و همچین دبی جریان سیال مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر آنها تنها در لوله کشی گاز صنعتی کاربرد دارند.

لوله کشی گاز در اصفهان | لوله کشی گاز | لوله کشی آریا سازه

همچنین بد نیست بدانید که تقریبا تمام سیستم های مورد استفاده در پایپینگ در اسنادی به شیوه P&ID بایگانی می‌شوند. این سیستم بایگانی در واقع یک نمودار با جزئیات دقیق است که در این فرایند کاربرد زیادی دارد؛ وظیفه آن به بیان ساده تشکیل یه نقشه کلی برای لوله و تجهیزات موجود می‌باشد.

قیمت لوله کشی گاز صنعتی


در گذشته روشی که طراحان برای طراحی و نقشه کشی کلی این سیستم به کار می‌گرفتند DRAFTING نام داشت و معمولا بطور دستی انجام می‌گرفت. در واقع معنی این کلمه نیز به انگلیسی « طراحی » می‌باشد. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی امروزه از رایانه های دقیقی برای اینکار استفاده می‌شود که به آنها Computer-aided design می‌گویند و به طور مخفف آنها را CAD نامگذاری کرده‌اند. به طور کلی طراحی به همراه این نرم افزار شامل سه بخش اصلی می‌شود.

  1. انتخاب جنس یا متریال
  2. طراحی مسیر لوله‌ها
  3. طراحی و محاسبات تنش

هزینه لوله کشی گاز صنعتی


تا اینجا در بخش لوله کشی گاز در اصفهان به چند تا اصلی ترین اجزای به کار رفته در سیستم پایپینگ اشاره داشتیم. هر کدام از این اجزا به خودی خود شامل دنیای متفاوتی می‌شوند که انتخاب آنها باید توسط مهندسین این عرصه انجام بگیرد. اجزای به کار رفته در این سیستم تاثیر مستقیمی‌ بر روی هزینه نهایی نیز خواهد داشت. همچنین در ادامه این متن اجزای لوله کشی گاز صنعتی را به طور دقیق تر مورد بررسی قرار می‌دهیم.


لوله:

برای این بخش می‌توان از مدل های مختلفی از جمله لوله های فولادی، آلومینیومی‌، مسی، بتنی، پلاستیکی، فایبر گلاس و … استفاده کرد، همچنین در برخی موارد خاص از لوله های فوق پیشرفته که با آلیاژهایی مثل تیتانیوم، اینکونل ساخته شده‌اند استفاده می‌شود که از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشند.

شیر صنعتی:

شیر یا ولو وسیله ای است که همه با آن آشنایی داریم و برای قطع و وصل کردن جریان سیال هایی مثال گاز، مایع یا حتی خمی‌ر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیر ها در موارد بسیار زیادی کاربرد دارند و از انواع گوناگونی نیز برخوردار هستند، اما در این بخش ما با شیر های صنعتی طرف هستیم که از جنسی مقاوم و سایز های بزرگی ساخته شده‌اند.


فیتینگ ها:

فیتینگ ها نیز مانند شیر، انواع مختلفی دارند و کاربرد آنها نیز به طور خلاصه در تغییر مسیر لوله کشی در مواقع خاص تعریف می‌شود. این فیتینگ ها در پایپینگ معمولا شامل مدل های زانوی 90 و 45 درجه، سه راه، تبدیل هم مرکز و خارج از مرکز و … می‌شوند.

برای ورود به لوله کشی گاز——-> اینجارو کلیک کنید

اینجارو نگاه کن: کلیک کنجدول سایزینگ لوله کشی گاز صنعتی


فلنج: این محصول از چند تیر فولادی تشکیل شده است و انواع مختلفی نیز دارد. هدف اصلی ساخت آن اتصال دو لوله یا سیلندر بخار، لنز به دوربین و … می‌باشد. در بحث لوله کشی گاز در اصفهان و پایپینگ نیز این قطعه به همین منوال دو لوله را بهم متصل می‌کند و از استحکام بسیاری بالایی نیز برخوردار می‌باشد. جنس این قطعه معمولا از چدن یا آهن می‌باشد.


گسکت:

نام تخصصی درزبند یا واشر آب‌بندی، گسکت – به انگلیسی GASKET – می‌باشد. هدف از تولید این وسیله مکانیکی پر کردن فضای خالی دو جسم یا لوله برای جلوگیری از نشتی بوده است. امروزه انواع گسکت در جنس های مختلفی از قبیل فلزی، لاستیکی، نمدی، مقوایی، فایبرگلاسی، سیلیکونی موجود است که در برخی موارد حاوی آزبست نیز می‌باشند. در آخر نیز دیگر مواردی که برای لوله کشی گاز در اصفهان و پایپینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت هستند از:


 فیلترها و صافی های صنعتی
 شیشه های رویت
 اتصالات قابل انبساط
 اتصال عایقی

اینجارو نگاه کن: کلیک کن


نمونه قرارداد لوله کشی گاز صنعتی


انجام مراحل پایپینگ لوله کشی گاز در اصفهان نیاز به ثبت چندین استاندارد بین المللی دارد که بد نیست دانشجویان و مشتریان عزیز تحقیقی راجب آن داشته باشند. در ادامه اگر هر سوالی در زمینه لوله کشی گاز در اصفهان داشتید تنها کافیست با بخش پشتیبانی سایت آریاسازه تماس برقرار کنید تا متخصصین این زمینه راهنمایی های مورد نیاز را به شما بدهند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.