لوله کشی آب و فاضلاب جنوب تهران

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ثبت درخواست آنلاین

مرکز خدمات آریا سازه

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

لوله کشی آب و فاضلاب جنوب تهران

فهرست مطالب

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه شهرری

آشنایی با سیستم لوله کشی آب فشار قوی  uPVC

قبل از نصب سیستم لوله کشی آب فشار قوی uPVC، سرپرست و کارشناس ناظر تأیید کرده و اطمینان می دهند که تمام الزامات ایمنی رعایت شده است. سرپرست تأیید می کند که همه اقدامات  مربوطه مورد تایید نقشه های محل، بررسی های فنی، طرح های بازرسی و آزمایشات لازم در محل اجرای نصب هستند. این فرایند شامل مراحل نصب نیز می شود.

کارشناس و ناظر، کلیه مصالح لوله کشی آب تحویل داده شده به محل کار را بررسی کرده و اطمینان حاصل می کنند که همه ی این ابزار، مصالح مورد نیاز کاربردی برای فرایند اجرایی شما هستند یا نه. مصالحی که طبق نیاز مشخص شده یا دارای آسیب یا نقص نیستند کنار گذاشته می شوند.

برای اطمینان از عدم خرابی مصالح در طول مدت زمان نگهداری، ضروری است که توصیه های زیر رعایت شود.

نگهداری مصالح لوله کشی آب و فاضلاب باید در قفسه مرتفع بالاتر از سطح زمین حداقل 300 میلی متر باشد.

جهت اجرای لوله کشی در فرمت تخصصی و اصولی به تیم آریاسازه مراجعه کنید تا در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید و با همکاران ما در منطقه شهرری تماس بگیرید.

لوله های فشار بالا uPVC باید در محلی با فضای مناسب نگهداری شوند که مصالح را از سایر تجهیزات نگهداری شده جدا کند تا از بهم خوردن و برخورد تصادفی با سایر مصالح که ممکن است منجر به آسیب شود، جلوگیری شود.

لوله های فشار قوی uPVC باید با قرار دادن برزنت یا ورقه های مشابه روی آنها که به طور محکم بر روی پایه های چوبی ثابت شده اند، در برابر عوامل جوی محافظت شوند.

در ادامه با چند نمونه از لوله های پرمصرف لوله کشی آب و فاضلاب مدرن آشنا میشویم…

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله های پلی اتیلن (PEX)

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه نازی آباد

لوله های PEX یکی از بزرگترین نوآوری ها در لوله کشی محسوب می شود. PEX یک لوله بسیار انعطاف پذیر شبیه به یک شلنگ است که می تواند در اطراف لبه ها و موانع خم شود. علاوه بر این، از اتصالات فشاری استفاده می کند و نیازی به چسب ندارد.

PEX را می توان به راحتی با لوله های موجود از جمله مس مورد استفاده قرار داد و این امر برای تعمیرات و مقاوم سازی عالی است. در حالی که PEX هزینه بالاتری نسبت به PVC دارد، هزینه نصب کمتر و تعمیر و نگهداری آن حداقل است. لوله ها و اتصالات PEX بیش از 30 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند، اما پس از سال 2010 محبوبیت پیدا کردند.

لوله های PEX به دلیل همه کاره بودن معمولاً در مقاوم سازی و بازسازی استفاده می شود. PEX همچنین در مناطقی با تهویه کم استفاده می شود، جایی که اتصال لوله ها با چسب می تواند خطرناک باشد. این ماده برای تامین آب سرد و گرم مناسب است. برای استفاده اصولی از لوله های PEX با کارشناسان متخصص در مجموعه آریاسازه تماس بگیرید و در منطقه نازی آباد از کمک ما بهره مند شوید.

سایر مصالح لوله کشی

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه خانی آباد

مصالح لوله کشی که در بالا توضیح داده شد، کاربرد زیادی را در سیستم های لوله کشی دارد، اما تنها گزینه های موجود نیستند. موارد زیر نمونه هایی از مصالحی هستند که کمتر مورد استقبال قرار می گیرند یا دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند.

لوله کشی آب و فاضلاب با  لوله فولادی گالوانیزه

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه افسریه

این مصالح در گذشته بسیار محبوب بوده اند، اما به دلیل اثرات منفی دیگر مورد استفاده قرار نگرفت:

چند نمونه از معایب گالوانیزه به شرح زیر است:

زنگ زدگی داخلی در لوله های با قطر کوچک، به دلیل روکش روی

احتمال مسدود شدن به مرور زمان

احتمال آزاد شدن و ترشح سرب بر اثر زنگ خوردگی

ایجاد تغییر رنگ در آب

فولاد گالوانیزه نیز یک ماده سنگین است که کاربردهای آن را در لوله کشی محدود می کند. این لوله ها معمولاً در آبهای خاکستری و فاضلاب های غیر قابل شرب مورد استفاده قرار می گرفت. اگر ساکن افسریه هستید و نیاز به کمک همکاران ما دارید به مجموعه آریاسازه تماس بگیرید.

لوله کشی آب وفاضلاب با فولاد ضد زنگ

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه جوادیه

لوله های فولادی ضد زنگ با دوام اما بسیار گران قیمت هستند، حتی بیشتر از لوله های مسی. آنها در مناطق مستعد خوردگی مانند محیط های ساحلی استفاده می شوند. این ماده مزایای زیر را داراست:

قوی و مقاوم در برابر خوردگی

در دو نوع انعطاف پذیر و سفت موجود هستند

در اندازه ها و طول های مختلف موجود هستند

جهت دریافت خدمات اصولی و حرفه ای در منطقه جوادیه و جهت کمک گرفتن از تیم ما به سایت مراجعه کرده و با همکارانمان تماس بگیرید.

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله های چدنی

ارائه خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه کیانشهر

لوله های چدنی معمولاً به صورت زنگوله ای و زاویه دار ساخته می شوند و سنگین ترین لوله های لوله کشی هستند. بسیار بادوام هستند و امکان استفاده از PVC را برای جایگزینی بخشهایی از سیستم لوله کشی چدنی فراهم می کنند. با این حال، لوله های چدنی بسیار سنگین هستند و در حین نصب به کمک بیشتری نیاز دارند. جهت بهره مندی از خدمات لوله کشی آب و فاضلاب در منطقه کیانشهر با ما تماس بگیرید.

برخی از کاربردهای رایج لوله های چدنی سیستم های توزیع آب و تاسیسات زیرزمینی هستند، مانند لوله های اصلی در سیستم های زهکشی و فاضلاب.

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله پلی اتیلن پلاستیکی خاکستری (PB)

این نوع لوله کشی ارزان بوده و نصب آن آسان است، اما مستعد نشت است.

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)

HDPE یک ماده انعطاف پذیر است که مقاومت در برابر خوردگی و خدمات طولانی را ارائه می دهد. با این حال، HDPE قیمت بالایی دارد و گرانتر از PVC است.

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله برنجی

برنج حتی قبل از مس، به مدت طولانی در تاسیسات لوله کشی مورد استفاده بوده است. هنگام استفاده از این ماده، یک الزام مهم وجوددارد که باید مطمئن شوید که آلیاژ به کار رفته حاوی سرب نیست. لوله برنجی قرمز بهترین گزینه محسوب می شود، زیرا حاوی مقدار زیادی مس است.

لوله های برنجی معمولاً در خطوط آبرسانی، زهکش های دفع آب و فاضلاب، اتصالات پمپ، مخازن آب و چاه استفاده می شود.

لوله کشی آب وفاضلاب با لوله پلی پروپیلن (PP)

لوله های پلی پروپیلن لوله های پلاستیکی سفت و سختی مشابه CPVC هستند. با این حال، آنها با مصالح شیمیایی بهم متصل نمی شوند، و در عوض از گرما برای چسباندن انتهای لوله ها استفاده می شود.

PP معمولاً در اروپا استفاده می شود.

PP با دوام، بی خطر برای انسان و یک ماده سازگار با محیط زیست محسوب می شود.

اشکال اصلی فرآیند پیچیده نصب آن است که به ابزارهای تخصصی نیاز دارد.

لوله های PP معمولاً در منابع آب گرم و سرد و زهکشی استفاده می شود.

نتیجه

با وجود مصالح متنوع لوله کشی، انتخاب لوله کشی مناسب برای پروژه می تواند یک تصمیم چالش برانگیز باشد. بهترین توصیه این است که با مهندسین لوله کشی حرفه ای تماس بگیرید و در مورد هر یک از مصالح موجود و ویژگی های آن اطلاعات کسب کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن شوید که لوله کشی شما از مناسب ترین مصالح برای شرایط پروژه و بودجه شما استفاده می کند.

فرم درخواست خدمت

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پرکارترین استادکاران ما

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست