تعمیر موتورخانه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تعمیر موتورخانه

چه مواقعی به تعمیرکار موتور خانه در تهران نیاز داریم؟

سرویس موتورخانه‌ های مختلف با نوع سوخت متفاوت در آپارتمان‌ ها و ساختمان ‌های بزرگ وجود دارد که هرکدام به سرویس و

نگهداری مخصوص به خود نیاز دارند. موتورخانه گازی و موتورخانه گازوئیلی در کشور ما از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و

بسیاری از ساختمان ‌ها از این نوع تأسیسات استفاده می‌ کنند. به‌ طور کلی برای هر خدمتی که برای سرویس و نگهداری موتورخانه

شوفاژ نیاز دارید، می‌توانید از سرویس‌کار موتورخانه کمک بگیرید که نمونه‌ای از آن‌ها عبارت‌اند از:

اگر تصمیم به راه‌اندازی موتورخانه در فصل سرما دارید.
اگر تصمیم به سرویس و تعمیر موتورخانه مرکزی نیاز دارید.
اگر نشتی یا سوراخ شدگی در لوله‌ها و دیگ منبع مشاهده می‌کنید.
اگر مشعل موتورخانه روشن نمی‌شود و نیاز به تعمیر مشعل موتورخانه وجود دارد.
اگر نیاز به تعمیر و تعویض قطعات موتورخانه دارید.
اگر به هواگیری موتورخانه شوفاژ نیاز دارید.
اگر به سرویس و تعمیر لوله‌کشی موتورخانه و لوله‌کشی شوفاژ نیاز دارید.
و نیز به دلیل اینکه خدمات مربوط به تأسیسات ساختمان و تعمیر موتورخانه به این موارد ختم نمی‌شود، در هر زمان به هر مشکلی

که در سیستم موتورخانه برخورد کردید، می‌توانید به کمک سرویس‌کارهای موتورخانه آن را تعمیر کنید

عیب یابی و تعمیر موتور خانه

در ابتدای این بخش قصد داریم به چند تا از رایج ترین خرابی های سیستم تعمیر موتور خانه بپردازیم و چند تا از بد سابقه ترین آنها را با

هم بررسی کنیم، برای مثال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خاموش شدن بی دلیل مشعل: این یکی از مشکلات رایج و تخصصی در سرویس موتورخانه است که نیازمند یک متخصص برای رفع مشکل می باشد.
سوراخ شدن منبع دوجداره: منبع دوجداره یا همان منبع کویل دار نیز یکی از مشکلات رایج است که باعث هدر رفتن آب، اصراف سوخت و کاهش بازدهی آب گرم می شود.
از کار افتادن پمپ: از کار افتادن یا سروصدای آزاردهنده پمپ شوفاژ هم یکی از مشکلات رایج است که معمولا با تعویض کوپلینگ، سیل، واسطه و سیم پیچی پمپ این مشکل برطرف می شود.
نشتی دیگ: این هم یکی از مشکلات بزرگ در موتور خانه است که در اکثر موارد تنها راه حل تعویض کلی دیگ است. دیگ شوفاژخانه یکی از گران ترین قطعات است که در دو نوع چدنی و یک تکه فولادی تولید می شود.
سوراخ شدن کلکتور: کلکتور ها گاهی به خاطر زنگ زدگی سوراخ/ترک برمی دارند که خوشبختانه امکان تعمیر این قطعه وجود دارد. کلکتور یکی از مهم ترین بخش های موتور خانه است که وظیفه دارد آب گرم شوفاژ در رفت و آب سرده شده در لوله های برگشت را جمع آوری کند.

سرد شدن آب گرم

سرد شدن آب یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در تعمیر موتورخانه رخ می دهد. برای سرویس موتور خانه و حل این مشکل اول از هر چیز باید به سراغ پمپ برگشت آب گرم برویم؛ در صورتی که پمپ درست کار می کرد احتمال بعدی به خاطر رسوب هایی است که در اطراف کویل های منبع کویل دار به وجود آمده است. برای پیشگیری از این جریان پیشنهاد می کنیم هر سه یا چهار سال یکبار منابع کویل را با کمک یک متخصص مورد شستشو قرار دهید.

خرابی پمپ و تعمیر موتورخانه
یکی دیگر از بدسابقه ترین خرابی ها مربوط به پمپ ها می باشد. این خرابی معمولا با نشتی آب یا صدای ناهنجار خود را نشان می دهد و در اکثر موارد تنها گزینه تعویض پمپ می باشد. هر چند در برخی موارد دلیل اصلی این مشکل خرابی سیل پمپ، کاسه نمد یا پروانه پمپ می باشد.

سرویس و تعمیر موتورخانه

به شما پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یکبار از یک شوفاژکار حرفه ای دعوت کنید تا کل اجزای موتور خانه را به طور کلی سرویس کند. این کار فواید زیادی دارد، برای مثال اگر یک قسمت از شوفاژخانه در صدد یک خرابی بود می توان از آن پیشگیری کرد. فایده بعدی اینکار در صرفه جویی در هزینه و وقت است. در مجموع سرویس موتور خانه شاید یک ساعت بیشتر طول نکشد اما اگر این کار به تعمیر موتورخانه بکشد ممکن است مجبور شوید چند روزی را بدون آب گرم بگذرانید و چندین برابر هزینه مالی کنید. سرویس موتور خانه به طور کلی شامل موارد زیر می باشد.

روغن کاری پمپ ها
بررسی وضعیت پمپ ها
چک کردن ترموستات دیگ و پمپ
چک کردن منبع دوجداره، کویلدار، انبساط، شناور انبساط…
چک کردن کلکتور شوفاژ
چک کردن لوله ها و شیرفلکه های موتورخانه
راه حل
در نهایت ما به شما پیشنهاد می کنیم در صورت بروز هر گونه از مشکلات ذکر شده در رابطه با تعمیر موتورخانه تعمیر به سرعت با یک متخصص تماس بگیرید و در وقت خود صرفه جویی کنید. برای این کار فقط کافی است به بخش پشتیبانی سایت آریاسازه مراجعه کنید و در مورد سرویس موتورخانه خود از متخصصان این زمینه مشاوره بگیرید.

فهرست