درخواست لوله کشی آب و فاضلاب

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. درخواست لوله کشی آب و فاضلاب

اگر با مشکلی از قبیل ترکیدگی لوله آب یا وجود نم در دیوار و یا سقف وجود نم سرویس بهداشتی و همچنین در فاضلاب مواجه شده اید ما نمونه ای از متن نامه درخواست لوله کشی آب و فاضلاب را برای شما تدارک دیدم تا در صورت لزوم مورد استفاده واقع گردد.

امام محمدباقر علیه السلام فرمودند:
سخن طیب و پاکیزه را از هر که گفت بگیرید،‌ اگر چه او خود،‌ بدان عمل نکند.
==================================================================

رییس محترم شرکت آب منطقه ……………

موضوع : درخواست لوله کشی فاضلاب

با سلام و احترام

بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب …………..به نمایندگی از ساکنان محله ………………. بعلت مشکلات عدیده ای که به علت عدم وجود شبکه فاضلاب با آن دست به گریبان می باشیم از حضرتعالی تقاضا داریم در خصوص اشتراک و لوله کشی فاضلاب محله …………………..دستورات لازم را مبذول فرمایید .

پیشاپیش از حسن نظر جنابعالی کمال تشکر را داریم.

آدرس دقیق محل : …

با تشکر و سپاس

………………….و امضا

امضای برخی از ساکنین : … و … و ….

نحوه درخواست لوله کشی فاضلاب

داشتن لوله کشی فاضلاب ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است. همه ساختمان ها برای خروج آب های آلوده و ضایعات نیاز به لوله کشی فاضلاب دارند. لوله کشی فاضلاب ساختمان برخلاف لوله کشی آب، اجزای فراوانی دارد که سهل انگاری در انجام هر بخش ممکن است مشکلات اساسی را ایجاد کند.همین نیاز اساسی باعث شده است که ما در ساخت ساختمان با درخواست لوله کشی فاضلاب مواجه باشیم.
لوله فاضلاب همان طور که از اسمش پیداست، وظیفه اش هدایت مواد زاید تا چاه بیرون از ساختمان را بر عهده دارد. نصب لوله فاضلاب باید در راستای نیروی گرانش باشد به همین دلیل به صورت بالا به پایین قرار می گیرد.به دلیل اهمیت و قوانینی هایی در که لوله کشی فاضلاب وجود دارد ما با درخواست لوله کشی آب و فاضلاب توسط شرکت های مورد اطمینان مواجه هستیم تا بر بر اساس قواعد اصولی سیستم لوله کشی فاضلاب را انجام دهند و تا با مشکل مواجه نشویم.

لوله کشی انشعابی و لوله کشی کلکتوری

هر خانه‌ای برای رفع نیازهای گوناگون ساکنین لازم است، آب که یکی از حیاتی ترین و مهم ترین نیاز بشر است را به‌ طور کاملا مناسب در قسمت‌های مورد نیاز ساختمان قابل دسترس اعضا قرار دهد. به همین دلیل قبل از آغاز ساخت و ساز ‌باید تمامی احتیاجات آب ساختمان به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد. سیستم آب رسانی از طریق لوله‌کشی های توکار یا به طور روکار داخل مکان صورت می‌گیرد. همچنین متخصصین موظف‌ هستند با ارزیابی‌های دقیق بر روی تجهیزات زه کشی و همچنین تخلیه گنداب ها از داخل لوله‌ها به بیرون از مکان ساختمان درخواست لوله کشی آب و فاضلاب ما را تامیین کنند.
در لوله کشی آب به روش سنتی که در قدیم انجام می شد بیشتر از لوله های فلزی برای انجام لوله کشی آب ساختمان استفاده می شد.اما با توجه به دلایلی مانند هزینه بالای نصب و همچنین به دلیل سختی کار و زنگ زدگی لوله ها در مدت طولانی و همچنین وزن بالای لوله های فلزی اکنون دیگر از این لوله در لوله کشی آب ساختمان استفاده نمی شود که در ادامه به بررسی انواع لوله کشی آب می پردازیم ما دو مدل لوله کشی آب داریم :
-لوله کشی انشعابی
-لوله کشی کلکتوری

لوله کشی انشعابی
در این نوع از لوله کشی آب به صورت انشعابی لوله آب در تمام ساختمان از رایزر اصلی انشعاب پیدا می کند و تفاوتی در لوله کشی آب سرد و گرم نیست در این روش لوله اصلی که از داخل خیابان وارد ساختمان می شود بعد از نصب کردن کنتور مستقیما در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.شکل استفاده از رایزر اصلی آب در داخل ساختمان در روش انشعابی به این صورت است که برای هر محل مصرف یک انشعاب از سر لوله گرفته شده است و در پایان کل مسیر لوله کشی به همدیگر ارتباط پیدا می کنند.

لوله کشی کلکتوری
علت نام گذاری این نوع لوله کشی به کلکتوری به دلیل استفاده از وسیله ای به نام کلکتور در این نوع از لوله کشی آب در ساختمان است.این نوع لوله کشی پیشرفته است و از قوانین لوله کشی سنتی و یا انشعابی پیروی نمی کند چون که بر خلاف لوله کشی از نوع انشعابی می توان این مدل از لوله کشی را در یک ساختمان به صورت جداگانه پیاده سازی کرد.
لوله کشی سیستم فاضلاب
قوانین و ضوابط ملی ساختمان در مورد نحوه لوله کشی فاضلاب دستورالعمل های لازم را منتشر کرده است که حتما باید اجرا شوند.طراحی صحیح و همچنین اصولی سیستم دفع فاضلاب ساختمان اهمیت زیادی در مسائل معماری ساختمان دارد .نبود سیستم مناسب دفع فاضلاب در بعضی از ساختمان ها، گاها منجر به بروز ضایعات و همچنین مشکلات فراوانی می شود که برای رهایی از این مشکلات باید به کلیه دستورات و مقررات لازم در طرح سیستم فاضلاب توجه کرد.
پس از بررسی لوله کشی آب و فاضلاب این نکته حائز اهمیت است در ایران غیر از تعداد اندکی بقیه شهرها بدون سیستم جمع آوری فاضلاب شهری می باشند و باعث شده است فاضلاب ساختمان ها به طور انفرادی در چاه هایی که برای این منظور حفر شده است تخلیه می شود.

منبع : https://www.pruzansky.com/request-plumbing-services

فهرست