مبلشویی | آریا سازه

مبلشویی

 

یکی از بخش هایی که هنگام مبلشویی توجه بسیاری از مشتریان ما را به خود جذب می کند دستگاهی است که شرکت های مبلشویی مثل آریاسازه به طور معمول از آن استفاده می کنند.
از همین روی ما تصمیم گرفته ایم در ادامه این بخش نگاهی مختصر به کارکرد کلی این دستگاه ها بیاندازیم؛ با ما همراه باشید.

مبلشویی در منزل با دستگاه تخصصی Fantom 200 CP

دستگاه هایی که به عنوان مبلشوی مورد استفاده قرار می گیرند مدل ها و انواع مختلفی دارند که حتی از نظر سایز و ظاهر نیز دارای تفاوت های زیادی هستند. اما به طور کلی از نظر کاربردی به جزء موارد معدودی دارای یک سیستم می باشند.
ما در این بخش تصمیم گرفته ایم مدل Fantom 200 CP را مورد بررسی قرار دهیم که یکی از حرفه ای ترین مدل های موجود به این منظور می باشد.

نحوه کار این دستگاه ها :

در ابتدا به طور جامع باید بگوییم که این مدل ها با سیستم آبپاش، مواد شوینده را از مخزن دستگاه بیرون می پاشد و همزمان که آن را بر روی مبل می ریزد، دستگاه با یک حرکت پارویی شکل مبل را تمیز می کند؛ در واقع این عمل به کمک فرچه های مخصوص خود دستگاه انجام می شود و سپس با مکش قوی مجدداً مواد مصرف شده را به داخل می کشاند و به نوعی مبل را سریعاً پاکسازی می کند.
همچنین از این مدل دستگاه می توان برای موارد مختلف دیگری مثل موکت شویی یا صندلی شویی نیز بهره برد، چرا که این مدل با کمترین دخالت دست بهترین خروجی را تحویل شما می دهد و به همین دلیل برای اماکن خاص و به طور شخصی نیز خریداری می شود.

در این بین نیز توجه داشته باشید که تیم آریاسازه خرید این دستگاه را به شما پیشنهاد نمی کند ! چرا که از قیمت بالای آن که بگذریم حتی برای چندین ست مبل در یک خانه نیز چندان خرید منطقی ای به نظر نمی رسد چرا که شما با هزینه آن می توانید تا حداقل 50 بار از یک شرکت مبلشویی درخواست نیرو کنید.
در ادامه ویژگی های اصلی و مفید مدل Fantom 200 CP را مورد بررسی قرار می دهیم :

 • دارای موتور قدرتمند 1400 وات
 • مخزن مواد شوینده با ظرفیت 8 لیتر
 • مخزن جمع کننده مواد با ظرفیت 20 لیتر
 • دارای قابلیت اتصال مبلشوی دریلی
 • دارای وزن سبک و امکان جا به جایی راحت
 • امکان استفاده به عنوان جاروبرقی خاک و حتی آب
 • محل مناسب و کوچک برای جمع آوری سیم
 • به همراه داشتن متعلقات اضافه برای کاربرد های مختلف

 

مبلشویی

چگونه از کثیف شدن مبل جلوگیری کنیم ؟

در بسیاری از موارد شما می توانید تنها با خرید یک کاور مبل خیال خود را برای همیشه راحت کنید و از شستشوی چند باره مبل در طول عمر مفیدش جلوگیری کنید.
اما توجه داشته باشید که این کاور ها در نوع پارچه ای ممکن است گاهی اوقات، کمی حساسیت پوستی به همراه بیاورد چرا که در پروسه تولید آن ها یکسری مواد شیمیایی به خصوص استفاده می شود. مدل های دیگری نیز به نام کاور ژله ای وجود دارد که طرح اصلی مبل را نمی پوشاند و به راحتی نیز قابل شستشو هستند.

مراحل مبلشویی در منزل بدون دستگاه

تیم آریاسازه همیشه سعی کرده است؛ که قبل از هر چیز رضایت مشتری را هدف اصلی خود قرار بدهد به همین منظور در ادامه قصد داریم آموزشی مختصر از روش مبلشویی در خانه را برای شما عزیزان آماده کنیم تا در صورت نیاز خودتان دست به کار شوید.

در مرحله اول این بخش شما باید هر بخشی از مبل که قابلیت جدا شدن دارد را درآورید؛ برای مثال بخش هایی مثل پشتی، نشیمن و …
در ادامه با استفاده از یک جاروبرقی تمام گوشه ها و تو رفتگی ها مبل را تمیز نمایید و سپس با یک فرچه و شوینده مبل قوی روی مبل را بکشید اما توجه داشته باشید که خیلی فشار نیاورید تا در صورت کهنگی پارچه باعث پوسته شدنش نشوید. بعد از این کافیست با یک دستمال خشک قسمت های کفی را کشیده و سعی کنید تا حدی آن را خشک کنید.

اگر هم از یک جاروبرقی دوکاره بهره می برید چه بهتر که با استفاده از مکش، آب باقی مانده را کاملاً کشیده و خشک کنید. سپس تمام این مراحل را مجدداً بر روی بخش های جداشده مبل اعمال کنید و بعد از اتمام پروسه آن ها را روی مبل بازگردانید.
همچنین توجه داشته باشید که برای قسمت های چوبی مبلمان کافیست کمی پارافین بر روی یک پارچه نم دار ریخته و به راحتی آن قسمت ها را نیز پاکسازی کنید.

بهترین روش مبلشویی در منزل

همانطور که گفتیم شست و شوی مبل کار بسیار راحتی است اما نیاز به وقت ، لوازم شستشوی مناسب و همچنین مهارت دارید. در ادامه روش مبل شویی در منزل را توضیح خواهیم داد.

خدمات مبلشویی در منزل چگونه است؟

خدمات شست و شوی مبل شامل مواردی چون کوسن ، پشتی ،مبل و به طور کلی هر پارچه ای که از یک حجم خاص ساخته شده و نیاز به شستشو دارد ، می شود.
شستن این وسیله در مورد انواع مبلمان کلاسیک و مدرن انجام می شود.
همه قسمت های یک مبل که شامل قسمت های جدا شونده ،کوسن ها و تشکچه های آن می شود با این سرویس انجام می شود.

مراحل شست و شوی مبل در منزل

 • اولین قدم،‌ لکه‌گیری با پاک‌کننده‌های مخصوص است؛
 • قدم بعدی، شست‌شو با دستگاه است؛
 • و قدم آخر آبگیری است.

 

مبلشویی

مراحل مبلشویی در منزل شما با استفاده از دستگاه

شاید سوال شماهم این باشد که استفاده از دستگاه مبل شویی در منزل شامل چه مواردی می شود و این دستگاه چگونه کار می کند.

 

1. خروج بخار داغ از دستگاه

بخار خارج شده از دستگاه شوینده با درجه حرارت بالا بر روی مبل می نشیند. این روش برای از بین بردن گرد و غبار و سایر ذرات ناسالم از سطح مبل استفاده می شود.
این روش خاک و گرد و غبار را از بین می برد وهیچ گونه خیسی و اثرات مضر از خود به جا نمی گذارد. در نتیجه ، خراب شدن و جمع شدن پارچه کاهش یافته و تنها در چند ساعت می توان کل مبلمان را تمیز کرد.
این روش علاوه بر اینکه مبلمان را به طور قابل توجهی تمیز می کند هزینه کمی هم دارد. در واقع این روش ، همان بخارشویی خودمان است و در سرویس مبل شویی در منزل استفاده می شود.

2. تمیزی با استفاده از مواد شوینده

از محصولات شیمیایی و شوینده ایمن استفاده می شود و برای انواع پارچه ها از جمله چرم مورد استفاده هستند.
در این روش از شامپوی خشک و فوم های شوینده استفاده می شود و به طور موثر خاک را از بین می برد و در کوتاه ترین مدت

خشک می شود. در واقع ، تقریباً بلافاصله می توانید بعد از اتمام تمیز کردن مبل روی آن بنشینید.

محلول های فوم با فشار روی مبل نشسته و روی لکه ها متمرکز می شوند و برای مدت کوتاهی به جنگ با لکه ها می پردازند.
از آنجا که می توان میزان کف را توسط کاربر کنترل کرد ، احتمال آسیب رطوبت کمتر است.

3. خشک کردن

برای خشک کردن و پاک کردن فوم هایی که روی مبل جا خوش کرده اند. از قسمت مکنده دستگاه مبل شور استفاده می شود.
همه کثیفی ها به همراه آب و کف توسط دستگاه مکیده می شوند و به مخزن آب های کثیف دستگاه منتقل می شوند.

خشک کشویی یک مهارت است و به دستان متخصصی که آن را انجام می دهد ربط دارد.
اگر متخصص مربوطه در این مورد بسیار ماهر باشد تمام رطوبت مبل را جذب کرده و درنهایت تقریبا یک مبل خشک شده را به شما در منزل تحویل می دهد.

 

خشکشویی مبلمان

مزایای شست و شوی مبل با دستگاه در منزل

در این روش شستشوی مبل به سرعت انجام شده و تمامی لکه ها و کثیفی ها از اطراف آن زدوده می شوند.
این دستگاه به دلیل سرعت شستشوی خود ، بوی بد نمناکی و ماندگی را ایجاد نمی کند.
مبلمان وسیله بسیار پرکاربردی است و با شست و شوی این وسیله توسط دستگاه، هیچ نقطه ای بدون شستشو باقی نمانده و تمامی آلودگی ها پاک می شود.

مبلشویی در منزل با آریاسازه

مبل شویی به ‌موقع در منزل،‌ علاوه بر تمیزی، باعث افزایش عمر مفید مبلمان هم می شود.
به‌شرطی که به‌صورت اصولی و توسط متخصص حرفه‌ای انجام بشود! آریاسازه با بهره ‌گیری از متخصصان باتجربه و همین‌طور دستگاه‌ها و مواد

درجه ‌یک ، خدمات شست وشوی در محل را با بهترین کیفیت و در سریع‌ترین زمان ممکن، به شما ارائه می‌دهد.

شست و شوی مبل در محل یکی از سرویس‌های پرطرفدار و کارآمد در حوزه‌ی شست‌شو است.
با استفاده از خدمات شست و شوی درمحل، دیگر نیازی به جابه‌جایی مبل‌ها نیست.
همین‌طور دیگر لازم نیست نگران کهنگی رویه مبل یا خوابیدن پف مبل در اثر شستشو باشید.
اگه این سرویس را از جای معتبری دریافت کنید، حتی باعث افزایش عمر مفید مبل خواهد شد.

خدمات شستشوی مبلمان یا لوازم داخلی ما با استفاده از متخصصین ماهر با بررسی مبلمان شما آغاز می شود.
آنها برای تعیین بهترین رویکرد ، نوع پارچه ، رنگ و سن مبلمان را بررسی می کنند.
سپس ، هر کثیفی بر روی نیمکت ، صندلی ، تشک یا مبلمان شما که به نظر می رسد نیاز به توجه بیشتری دارند ، با دقت می شویند.
در آخر ، متخصصین آریاسازه مبلمان شما را بررسی خواهند کرد و نظر شمارا در خصوص تمیز شدن آن ها خواهند پرسید.

مبلشویی در تهران با دستگاه 

اگر تصمیم دارید که خودتان دست به کار شوید و به شستن مبل های خانه بپردازید در سایت آریاسازه ما مقالات آموزشی زیادی در مورد مبلشویی برای شما تهیه کرده ایم که می توانید با استفاده از آنها خودتان کار شستشو مبل را انجام بدهید. اما دقت داشته باشید که کار مبلشویی برعکس چیزی که به نظر می رسد بدون تجهیزات ممکن است بسیار وقت گیر باشد.

دلیل اینکه ما خدمات مبلشویی را به شما پیشنهاد می دهیم این است که مدل های مبل با هم تفاوت دارند و روش شستشوی دستی یک مبل با دیگری متفاوت است اما چرا؟ به طور کلی مبل از دو بخش بدنه و نشیمنگاه درست شده است؛ حالا این بدنه ممکن است از فلز یا چوب باشد که اگر به طور استاندارند آن را نشویید ممکن است به طور ناخواسته باعث زنگ زدگی بدنه در مدل فلزی و پوسیدگی در مدل چوبی بشوید.

مبلشویی ارزان و بهترین مبلشویی در تهران را می شناسید؟

از دیگر مشکلاتی هنگام شستشوی دستی ممکن است به آن بر بخورید مرحله خشک کردن است. به طور کلی بعد از مبلشویی شما نیاز دارید تا مبل را سریعاً خشک کنید در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید. برای مثال اگر مبل را بعد از شستشو خشک نکنید ممکن است به طور مجدد آثار لک از آب و مواد شوینده در آن بماند و در حالت دیگر آب به داخل پارچه و نشیمنگاه نفوذ میکند و تا چند روز باعث انتشار بوی نامطبوع از مواد شوینده می شود.

 

مبلشویی

کلام آخر

دلیلی که ما به شما مبلشویی آریا سازه را پیشنهاد می کنیم، در واقع این است که کیفیت شستشوی مبل با دستگاه های نام برده حداقل چندین برابر از شستشو با عوامل دستی تاثیر گذارتر است؛ در نتیجه اگر واقعا به فکر تمیزی مبل هستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

مورد دوم بحث صرفه جویی در وقت می باشد. چرا که مدل شستشوی دستی حتی اگر هم توسط کارگران با تجربه ما نیز انجام بگیرد حداقل چندین ساعت زمان خواهد برد. مورد سوم نیز صرفه جویی در مواد شوینده است، چرا که شما نمی توانید مبل را با مواد های معمولی مثل ریکا یا تاید شستشو دهید چرا که به هیچ عنوان خوب عمل نمی کنند؛ اما مدل هایی در این باره موجود است که صرفاً برای این کار تولید می شوند تا بتوان بدون آسیب رساندن به الیاف پارچه مبل، آن را به بهترین نحو ممکن پاکسازی کرد.