انواع مدل های کولرگازی 2020

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
ثبت درخواست آنلاین

مرکز خدمات آریا سازه

مشخصات خود را در کمتر از یک دقیقه به صورت آنلاین ثبت کنید و از 20 درصد تخفیف ما بهره‌مند شوید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع مدل های کولرگازی 2020

کولر گازی

فهرست مطالب

تعمیر تمامی مدل های کولرگازی

با گذشت سال های سال از پادشاهی کولر های آبی در چند دهه ی اخیر مدل های کولرگازی طرفدار بسیار بیشتری بین مردم پیدا کرده است.
این شهرت بی دلیل نیست؛ کولر های گازی از نظر قدرت سرمایشی بسیار موفق تر و قوی تر از کولر های آبی عمل می کنند و از طرفی هم مصرف بسیار پایینی دارند.
اما متاسفانه مثل هر وسیله برقی دیگری، در کولر های گازی نیز به مرور زمان ما گاهی شاهد خرابی های مختلفی هستیم.
به این نکته توجه داشته باشید که کولر شامل قسمت های مختلفی است که برای آن نیاز به یک فرد متخصص است.

اگر احساس می کنید کولر شما مثل گذشته سرمای کافی ندارد یا سروصدای اضافه ای از خود تولید می کند فوراً با بخش پشتیبانی سایت آریاسازه ارتباط برقرار کنید تا متخصصان این تیم در زمینه تعمیر کولر گازی به شما مشاوره لازم را بدهند.
اما هدف ما این است که انواع مدل های کولرگازی هایی که تیم آریاسازه قادر به ساپورت آن ها است را مورد بررسی قرار دهیم.
اگر قصد خرید کولر تازه ای را دارید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد؛ همچنین شما با داشتن اطلاعات کافی از مدل کولر گازی خود می توانید خیلی سریع تر و بهتر برای تعمیر کولر گازی اقدام نمایید.

مدل های کولرگازی

تنوع در هر جنسی یکی از اصول اولیه رشد اقتصادی آن محصول است.
برای درک بهتر این موضوع فرض کنید تمام مدل های کولرگازی یک اندازه و با یک درجه سرمایش بود، آن وقت فردی که نیازمند یک کولر در اتاق خود بود و فردی که نیاز به یک وسیله سرمایشی برای یک کارخانه بزرگ دارد هر دو به مشکل می خوردند.

به همین دلیل کارخانه های تولید کننده کولرها را در سایزها و درجات سرمایشی متفاوتی تولید می کنند که چند تا از مشهور ترین آنها عبارت هستند از:

1. کولر گازی مدل پرتال
2. داکت اسپلیت
3. مدل اسپلیت یا دو تیکه
4. یونیت یا مدل پنجره ای
5. کولر گازی مولتی اسپلیت
6. کولر های سقفی و زمینی
7. کولر گازی مرکزی یا ایستاده

تعمیر انواع کولرگازی

1. کولر گازی مدل پرتال

به طوری کلی مدل های کولرگازی در دو مدل یک تکه و دو تیکه تولید می شوند؛ کولر های گازی پرتال و پنجره ای از گروه کولر یک تکه هستند.
این دو مدل کولری که به آن اشاره کردیم هر دو از یک خانواده هستند و عملکرد بسیار مشابهی با هم دارند. این مدل کولر ها توانایی سرمایشی بالایی دارند و می توانند یک سالن 500 متری را به خوبی خنک کنند و به ندرت نیازمند تعمیر کولر گازی می شوید.
اما از نقطه ضعف های بزرگ کولر گازی پرتال صدای آن است که اگر در نزدیکی آن بنشینید ممکن است آزاردهنده باشد.

2. کولر گازی داک اسپلیت

نام دیگر انواع مدل های کولرگازی اسپلیت کولر کانالی است و از هر دوی این نام ها به یک اندازه استفاده می شود.
این نوع کولر شباهت زیادی به مدل های کولرگازی سقفی و زمینی دارند. یکی از نکات جالب راجب این کولر این است که خیلی این مدل را با مدل اسپلیت یکی می دانند در صورتی که این دو مدل از یک خانواده نیستند.
برای نصب یک کولر داکت اسپلیت باید دستگاه آن را در داخل سقف کاذب بگذارید و حتما برای این مدل نیاز به کانال کشی در خانه است در این مدل برای تعمیر کولر گازی کمی از نظر دسترسی ممکن است به مشکل بخورید.
از دیگر فواید این مدل از کولر این است که فضای پنهانی را اشغال می کند و از خنکی خوبی برای فضای خانه بهره مند است.

3. اسپلیت و مولتی اسپلیت

کولر گازی های اسپلیت یکی از مشهور ترین مدل های کولرگازی است که در مکان های مختلفی از آن استقبال شده است.
برای مثال هتل ها، مجتمع های مسکونی و تجاری از این کولر استفاده می کنند. اولین دلیل این است که هوای کل محیط را به طور یکنواخت تغییر می دهد و دلیل دوم این است که این کولر ها یک نوع بخاری نیز محسوب می شوند و از آن می شود برای گرم کردن محیط در فصل زمستان استفاده کرد.
کولر های اسپلیت را با نام های کولر بی مجرا، مینی اسپلیت یا کولر دو تیکه نیز می شناسند. چند مدل از معروف ترین مدل های کولر اسپلیت عبارت هستند از: دیواری، کانالی، کاستی، دیواری، سقفی و زمینی،ایستاده و در آخر لیست مدل های مینی اسپلیت قرار دارد.

مدل های دیگری نیز از کولر گازی های اسپلیت ساخته شده است که به نام مدل های کولرگازی مولتی اسپلیت معروف است؛ تفاوت این مدل در این است که در کولر مولتی اسپلیت از دو پنل داخلی استفاده شده است در حالی که مدل های معمولی اسپلیت فقط از یک پتل داخلی ساخته شده اند.
بسیاری معتقد هستند که مولتی اسپلیت ها به عنوان دستگاه تهویه مطبوع نیز بسیار کارآمد عمل می کنند. این مدل را در صورت نیاز به تعمیر کولر گازی به راحتی میتوان جا به جا کرد.

4. یونیت یا مدل پنجره ای

یکی از بهترین مدل های کولرگازی های موجود برای مکان های که از فضای کافی برخوردار نیستند کولر های پنجره ای است.
مسلماً دلیل انتخاب این اسم این است که این نوع از کولر گازی در پشت پنجره نصب می شود و از زیبایی و نظم به خصوصی نیز برخوردار است.
این مدل از کولر ها نیز از قدرت سرمایشی خوبی برخوردار هستند و مدل های مختلف برای استفاده های مختلف از این مدل موجود است. در بحث تعمیر کولر گازی این مدل تنها نکته این است که هنگام پایین آوردن کولر باید احتیاط زیادی کرد چرا که احتمال سقوط در صورت بی احتیاطی زیاد است.

5. کولر های سقفی و زمینی

یکی از کارآمد ترین کولر های ساخته شده تا امروز مدل های کولر گازی سقفی است.
بسیاری از مجتمع های تجاری از این کولر در راهرو های مجتمع استفاده می کنند، چرا که این مدل معمولاً در سقف کاذب جای می گیرد و از دید پنهان است.
همچنین این کولر ها با قیمت های خیلی منطقی تر از دستگاه تهویه مطبوع نظر خیلی از مشتری ها را به خود جلب کرده است. تعمیر کولرگازی سقفی کمی مشکل می باشد و حضور یک استادکار واجب است.

6. کولر گازی مرکزی یا ایستاده

آخرین گروه از انواع مدل های کولرگازی که به آن اشاره نمودیم ، گروه کولر های ایستاده است.
این نوع از کولر از توانایی بسیار بالایی در بحث سرمایشی برخوردار است که بیشتر از همه در سالن های بزرگی مثل دانشگاه ها، هتل ها، خوابگاه ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.
این نوع از کولر قابلیت نصب روی سقف یا دیوار را ندارد، این کولر را فقط باید گوشه از محل مورد نیاز قرار داد تا حسابی محل را سرد کند. تعمیر کولر گازی ایستاده در صورتی که نیاز به جا به جایی نداشته باشد برای استاد کار راحت است.

 

 

مدل های کولرگازی

فرم درخواست خدمت

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

پرکارترین استادکاران ما

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

حجت شرفی (264 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست