لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان، آب به دو صورت سنتی و پنوماتیک انجام می‌گیرد. در سیستم لوله‌ کشی آب ساختمان، اگر آب  مستقیما از مخزن زیرزمینی به مجرای آب و همچنین فاضلاب ساختمان ارایه شود نیازی به بودن مخازن ذخیره نیست و فقط کافی است پمپ‌هایی به محل خروجی آب دسترسی داشته باشند تا هنگامی که شیر آب باز می‌شود بتوان به آب دسترسی داشت.
چنین پمپ‌هایی به نام سیستم آبیاری پنوماتیک شناخته‌ می شوند.در سیستم لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان پمپ‌ها شامل یک مخزن فولادی کوچک با آب و به همراه یک غشا پلاستیکی کامل از هوا هستند.
هنگامی که پمپ شروع به فعالیت می‌کند، آب رطوبت کافی را ایجاد می کند و باعث منبسط شدن غشای پلاستیکی می‌شود، از طرف دیگر هوا فشرده‌ می شود و با بوجود آوردن فشار به مخزن آب و همچنین خطوط لوله‌ کشی، آب وارد سیستم لوله‌ کشی ساختمان می‌ شود و باعث می شود وقتی یک شیر باز است، آب از آن جاری می شود.

اجرای لوله کشی آب و فاضلاب

در اجرای لوله کشی آب و فاضلاب باید توجه داشت هنگامی که در حال اجرای لوله کشی ساختمان هستیم، بقیه عملیات ساختمانی هم انجام می‌شود و ممکن است به لوله‌ها و تجهیزات لوله کشی صدماتی وارد شود و رعایت کردن نکات در اجرای لوله کشی آب و فاضلاب الزامی است مواردی همچون این که مسیر لوله کشی و لوله‌ها از وجود مواد مختلف ساختمانی مانند پوکه‌های نوک تیز پاک شود.
به هیچ وجه رول لوله مستقیم روی کف ساختمان در حین ساخت قرار نگیرد. برای جلوگیری با قرار دادن کارتن یا حتی مقوا در قسمت زیر لوله از وجود آسیب ها احتمالی حتما محافظت بشود و پس از اجرای هر مسیر لوله کشی و لوله و همچنین تست و تأیید مهندس ناظر باید مسیر لوله مذکور با استفاده از ملات سبک پوشیده شود تا از آسیب احتمالی حفظ گردد و آسیبی به آن لوله وارد نشود.

لوله کشی آب و فاضلاب در شمال تهران

 

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در شمال تهران سیستم آب رسانی از طریق لوله‌کشی خیابان است که آب را به خانه شهروندان انتقال می‌دهد و مکانی که جابه جایی آب از انشعاب‌ سازی لوله‌ها به شیرهای آب، و دوش حمام یا توالت و وان حمام و وسایلی مانند آبگرمکن و پکیج و ماشین ظرفشویی، و ماشین لباسشویی انجام می‌گیرد. لوازم مورد نیاز جهت توزیع و انتقال آب شامل سیستم لوله‌کشی آب و اتصال ها و دوراهی یا سه‌ راهی و همچنین شیر و فلکه می‌ باشد. به طور معمول این لوله‌ها و سایر اتصال ها از لوله‌های پلاستیکی و لوله‌های مسی یا لوله‌های فولاد گالوانیزه استفاده می شوند. انواع لوله‌ها معمولا با قطر 1.5 تا 10 سانتی مترو یا بیشتر موجود هستند.

لوله کشی آب و فاضلاب در نیاوران

در لوله کشی آب و فاضلاب در نیاوران سیستم آب رسانی ساختمان‌ها از یک مخزن زیرزمینی در جهت تامین آب به وسیله خطوط انشعابی شهری تشکیل شده و از آن جا آب به کمک پمپ‌ها و همچنین سیستم لوله‌کشی انشعابی به مخزن هوایی وارد می‌شود و در اثر گرانش ،آب به لوله خروجی ساختمان انتقال پیدا می کند.اگر آب به طور مستقیم از مخزن زیرزمینی به خروجی‌های توالت و آشپزخانه لوله‌ کشی شود نیاز به استفاده از مخزن هوایی دیگر نیست و برای تامین آب بدون قطعی و با فشار مورد نیاز فقط به پمپ احتیاج است به طوری‌ که ساکنین ساختمان هنگام باز کردن شیر آب با فشار خوب و پیوسته آن مواجه می شوند.

لوله کشی آب و فاضلاب در اندرزگو

در لوله کشی آب و فاضلاب در اندرزگو در این نوع لوله کشی به پمپ‌های سیستم هیدرو پنوماتیکی گفته می‌شود. این پمپ‌هایی به مخزن فولادی کوچکی تجهیز است و آب موجود در یک سمت و همچنین هوا در سمت دیگر به وسیله لایه پلاستیکی جدا شده‌اند. وقتی پمپ شروع به ورود آب به قسمت مرطوب می‌کند در نتیجه آن عمل حجم لایه پلاستیکی بزرگ تر می‌شود و در نتیجه فشار هوا بر روی سمت دیگر موجب فشار اضافی بر قسمت مرطوب و متصل شده به لوله تامین آب می‌گردد.
بنابراین هنگامی‌که ما شیر آب را باز می‌کنیم مقدار مورد نیاز آب در دسترس ما قرار می‌گیرد. در این زمان فشار پمپ کم می‌شود و دوباره به‌ صورت خودکار روشن می‌شود و به این صورت از طریق فشار آب حفظ شده و همزمان آبرسانی به لوله‌های خروجی انجام می‌گیرد.

لوله کشی آب و فاضلاب در ولنجک

 

 لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در ولنجک این که پمپ‌ها به گونه ای طراحی شده‌اند تا آب با فشار یکسان در اختیار تمامی واحد های ساختمان قرار گیرد، زیرا در قدیم آب از مخازن زیرزمینی به مخازن هوایی جریان داشتند و آب با فشار بسیار کمتر در اختیار واحدهای بالایی قرار می گرفت و همچنین فشار در طبقه های پایینی و همکف به دلیل گرانش و ارتفاع بیشتر بهتر بود
و در این روش در انرژی نیز صرفه‌جویی می شود و برای این که نیاز به مخزن هوایی و همچنین گرانش جهت انتقال آب در ساختمان‌های 10 یا 20 طبقه حذف می‌شود. البته برای بالا بردن راندمان سیستم پمپی نیاز است برق این سیستم از طریق یک ژنراتور تامین شود.

لوله کشی آب و فاضلاب در پاسداران

در لوله کشی آب و فاضلاب در پاسداران در نقشه های تأسیساتی و قسمت های اصلی پالن کشیده شده و از ارایه جزییات نقشه های معماری مانند اندازه گذاری و نمایش درها خود داری می شود.در شرح نقشه خوانی آب مصرفی از کنتور آغاز می شود. کنتور داخل ملک و نزدیک در ورودی ساختمان قرار دارد پس از کنتور شیر فلکه و شیر یک طرفه قرار دارد و لوله آب سرد به سمت داخل ساختمان امتداد یافته و از آن برای وسایل بهداشتی مختلف انشعاب گرفته شده است انشعاب ها پس از کنتور به ترتیب شامل شیر برداشت حیاط و ماشین ظرفشویی و سینک ظرفشویی و آبگرمکن مخزنی و ماشین رختشویی یخچال و حمام شامل روشویی، توالت شرقی، مخزن شستشوی توالت فرنگی، دوش و شیر و برداشت پاسیو و سرویس بهداشتی شامل روشویی و کولر آبی می باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در فرمانیه

در لوله کشی آب و فاضلاب در فرمانیه این سیستم بدین صورت است که لوله ها به جای خوابیده شدن در کف ساختمان از زیر سقف عبور کرده و در واقع تفاوت اجرای لوله کشی سنتی و همچنین زیر سقفی در نحوه قرار گیری آن ها در منزل می باشد.
فاکتورهای نشان دهنده یک لوله کشی فاضلاب مناسب در ساختمان در زمینه هایی همچون سرعت حرکت مواد فاضلابی و عدم انتشار بوهای بد فاضلاب و دسترسی آسان به لوله ها در مواقع ضروری و طول عمر لوله ها می باشد.در مدل کف خواب یا مدل زیر سقفی سرعت حرکت مواد فاضلابی نقش آنچنانی ندارد.

لوله کشی آب و فاضلاب در جنوب تهران

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در جنوب تهران ،لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمانی یکی از حیاتی ‌ترین مراحل در ساخت ساختمان حساب می‌آید، با این حال نسبت به سایر قسمت های ساختمان کمتر در کانون توجه قرار دارد.
به عبارتی دیگر عملکرد لوله‌کشی آب و فاضلاب ساختمانی به صورت جابجایی گنداب‌های حاصل از سینک وان حمام و دوش و توالت و ظرفشویی و وسایل مصرف‌ کننده آب مثل لباسشویی ماشین ظرفشویی و سپس انتقال این پسماندها به انبار لوله کشی آب و فاضلاب فاضلاب خانگی یا شهری انجام می‌شود.

لوله کشی آب و فاضلاب در شهرری

در لوله کشی آب و فاضلاب در شهرری ، سیستم تهویه قسمتی از لوله‌کشی آب و فاضلاب در نظر گرفته می‌شود و وظیفه آن خارج کردن گازهای حاصل از گنداب به بیرون از ساختمان است. علاوه‌ براین سیستم تهویه در حفظ فشار مناسب و تخلیه صحیح به سیستم تخلیه آب کمک می کند.
خطوط لوله‌کشی آب و فاضلاب به صورت توکار، زیر طبقات همکف و یا اتاق ریز شیروانی قرار دارند. اما وقتی این سیستم از کار بیفتد، برطرف کردن مشکل به سختی و دشواری انجام می‌گیرد. گرفتگی لوله فاضلاب جزو رایج ترین مشکلات سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب به حساب می‌آید.

لوله کشی آب و فاضلاب در نازی آباد

در لوله کشی آب و فاضلاب در نازی آباد در بیشتر آشپزخانه‌ها دارای یک سیستم لوله‌کشی ساده‌ای تشکیل شده از لوله‌های انتقال آب سرد و گرم به شیر اصلی و همچنین لوله گنداب مخصوص سینک ظرفشویی و در موارد به ندرت هم لوله انتقال گاز می‌باشند.
اخیرا آشپزخانه‌ها نیز دارای اتصال هایی مخصوص آب سردکن یا آب گرم و ماشین ظرفشویی و دستگاه زباله خردکن هستند اما به طور کلی تمامی این اتصال ها به لوله‌ کشی سینک ظرفشویی وصل می‌شوند.وان حمام و و حمام و توالت‌ها همگی جزو سیستم لوله‌ کشی ساختمان محسوب می شوند.

لوله کشی آب و فاضلاب در خانی آباد

 لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در خانی آباد لوله‌کشی حمام باید کار جا به جایی آب و خارج کردن گنداب و ضایعات از تمامی متعلقات و لوله‌ها را به روشی سازمان ‌یافته و کارآمد و بدون هرگونه نشتی انجام دهد. به منظور انجام چنین عملیاتی به دو نوع سیستم لوله‌کشی نیاز است یک نوع سیستم تامین آب و دیگری سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب.
سیستم لوله‌کشی تامین آب، آب سرد و گرم را به سینک و وان حمام، توالت، و دوش انتقال می‌دهد. منبع این سیستم از لوله‌کشی بخش شهری یا سایر منابع تامین آب شیرین آغاز می‌ گردد و از میان کنتور آب عبور می‌کند و به داخل منازل انتقال پیدا می کند.

سیستم آب و فاضلاب در افسریه

در سیستم آب و فاضلاب در افسریه ، لوله کشی آبگرمکن به دو خط لوله‌کشی تقسیم می‌شود یکی آب گرم و دیگری آب سرد را از آبگرمکن به متعلقات آن انتقال می‌دهد. سیستم لوله‌کشی آب و فاضلاب نیز گنداب حاصل از توالت‌ها را جمع‌آوری کرده و آنها را به انبار فاضلاب یا چاه انتقال می‌دهد.
نزدیک هر سینک ظرفشویی و همچنین دوش و وان حمام و توالت یک سری لوله‌های تهویه وجود دارد که گازهای فاضلابی را با سمت بالا و خارج از سقف ساختمان هدایت کرده و در اثر فشار هوای ایجاد شده گنداب‌ها و ضایعات می‌توانند راحت‌ تر از میان لوله‌ها جریان داشته باشند.

لوله کشی آب و فاضلاب در جوادیه

در لوله کشی آب و فاضلاب در جوادیه ،لوله‌کشی را به مجموعه اتصالات و اقدامات و همچنین تجهیزات استفاده شده در زمینه نصب یا نگهداری کلیه لوله‌ هایی گفته می‌شود که با سیستم حمام و دستشویی و تامین آب داخل یا مجاور هر ساختمانی در ارتباط باشند. تمامی سیستم لوله و اتصال ها و متعلقات آن را سیستم لوله‌کشی نامیده می شود.
سیستم لوله‌کشی ساختمان از یک سری لوله و اتصال هایی تشکیل شده و وظیفه این متعلقات دریافت ضایعات و تخلیه فضولات انسانی و گنداب‌های خانگی را بر عهده دارند. علاوه‌ براین نیز لوله‌کشی حمام و دستشویی هر نوع عملیات مربوط به تعمیر یا باز کردن لوله و متعلقات لوله یا وسایلی مانند زانویی، لوله سرریز ولوله مستراح یا فاضلاب و هر نوع لوله‌ای که به منظور تامین آب کاربرد دارد را دربر می گیرد.
در لوله کشی آب هدف رساندن آب بهداشتی به طور یک فشار یکسان به تمام شیرها و سایر مصرف کننده ها مانند پکیج ها , آبگرمکن و موتورخانه ها می باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در کیانشهر

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در کیانشهر ،سایزبندی و انشعاب گیری متناسب از اصول اولیه لوله کشی آب است. پیش از اجرای عملیات لوله کشی،سایز لوله کشی و مواد مورد در لوله کشی برای اجرا باید مشخص شده باشد و همچنین لیست کالای لوله کشی برای تهیه ارایه می شود .
تا چندین سال پیش لوله کشی آب در داخل ساختمان ها فقط با لوله اتصال های فولادی گالوانیزه انجام می گرفت و با ظهور لوله های پلیمری لوله کشی تک لایه و پنج لایه به جای لوله کشی گالوانیزه که با رزوه کردن با حدیده های دستی و همچنین برقی انجام میشد را گرفتند.
در لوله کشی تک لایه روش اتصال لوله ها اتوی لوله کشی می باشد و در لوله های پنج لایه دو روش کوپلی و پرسی برای متصل کردن لوله و اتصال ها وجود دارد .هزینه عملیات لوله کشی در لوله کشی پنج لایه معمولا از لوله کشی تک لایه بیشتر است .

لوله کشی آب و فاضلاب شرق تهران

در لوله کشی آب و فاضلاب شرق تهران ،انتهاي لوله هواکش باید در مکانی قرار گیرد که گاز هاي خروجی از دهانه آن به داخل محوطه ساختمان نفوذ نکند. انتهاي لوله هواکش نباید مستقیماً زیر هیچ در ساختمان قرار گیرد.
فاصله افقی انتهاي لوله هواکش از هر در پنجره بازشو یا همچنین دهانه ورود هوا براي سیستم تعویض هواي ساختمان باید حداقل 3 متر باشد مگر این که انتهاي لوله هواکش دست کم 60 سانتیمتر بالاتر از آن نقاط قرار بگیرد. اگر انتهاي لوله هواکش به طور افقی از دیوار مکان خارج شود، باید دست کم 3 متر تا محدوده زمین ملک فاصله افقی داشت.دهانه این لوله باید از سطح زمین محوطه حداقل 3 متر بالاتر باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در پیروزی

اگر لوله کشی آب و فاضلاب در پیروزی اصولی و همچنین استاندارد انجام شود تا سال های سال آب آشامیدنی سالم و راحت را برای افراد فراهم می‌شود. البته لوله کشی آب به صورت اصولی مزیت های دیگری دارد که می‌توان به رعایت ایمنی در لوله‌ها و صرفه جویی در زمان و به کارگیری بهینه از اجزای مختلف تاسیسات و جلوگیری از تعمیرات مکرر و سرویس کاری دوباره اشاره کرد.
لوله کشی آب و فاضلاب باید با توجه به قوانین و با اصول انجام گیرد،این که نکات بهداشتی در این لوله کشی رعایت ‌شود. برای انجام بهتر این کار بهتر است مکان‌هایی که لوله قرار است از آن جا عبور کند را بررسی کنید تا مطمئن شوید آسیب به لوله‌ها ها کم باشد مثلا محل‌هایی که احتمال خوردگی لوله در آن وجود دارد لوله را عبور ندهید. همچنین باید توجه کنید که لوله فاضلاب پایین تر از لوله آب قرار بگیرد چون که اگربرعکس باشد و لوله فاضلاب بالاتر باشد در زمان نشت احتمال مخلوط شدن خیلی زیاد است.

لوله کشی آب و فاضلاب در نارمک

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

هنگام لوله کشی آب و فاضلاب در نارمک آب لوله باید به قدری فشار داشته باشد که نیاز همه افراد خانه را تامین کند. لازم به ذکر است برای جبران کاهش فشار آب در ساختمان‌های مسکونی پر طبقه می توان از پمپ هم استفاده می‌کنند.از دیگر نکات مهم در لوله کشی به این اشاره کرد که لوله نباید اصلا خورده شود.
در گذشته از لوله‌های آهنی بسیار استفاده می‌شد که خوردگی در آن‌ها بیشتر به وجود می‌ آمد و اگر برطرف نمی‌شد مشکلات بیشتری مثل ریزش سقف را حتی در پی داشت. در صورتی که امروزه دیگر از لوله‌های پلیمری استفاده می‌شود که دیرتر نسبت به دیگر لوله‌ ها خورده می شود و همین طور استاندارد است. اجرای لوله کشی آب و فاضلاب بستگی به نوع و مدل لوله فرق دارد. ما سه مدل لوله کشی‌ داریم ، لوله پی وی سی، چدنی، سیمانی و گالوانیزه داریم.

لوله کشی آب و فاضلاب در تهرانپارس

در لوله کشی آب و فاضلاب در تهرانپارس برای اتصالات لوله‌های چدنی باید از سرب مذاب و ریخته شده استفاده کنید. از این رو کار لوله کشی لوله چدن نسبت به سایر لوله‌ها کشی ها سخت است. در ضمن لوله‌های چدنی مادگی و نری دارند که قطعه های آن به راحتی در هم می‌روند و لوله‌های سیمانی نیز ساختاری مشابه با لوله‌ چدنی دارند.
برای اتصال بین لوله‌های سیمانی باید از ملات ماسه و همچنین برای میان لوله‌ها از سیمان استفاده می شود. امروزه لوله‌های سیمانی کارایی بسیار زیادی ندارد و معمولا از لوله پی وی سی استفاده می‌شود. لوله گالوانیزه جزء لوله‌های پر کاربرد در صنعت لوله کشی است.
برای لوله کشی گالوانیزه اندازه گیری خیلی مهم است زیرا این مدل لوله‌ها برخلاف لوله پی وی سی انعطاف پذیری بالایی ندارد و اگر در اندازه گیری آن‌ها اشتباهی رخ بدهد قابل برگشت نیست. بعد از اندازه گیری لوله گالوانیزه باید لوله را با دستگاه لوله بر برش داد تا با استفاده از اتصالات زانویی و همچنین سه راهی آن‌ها را بهم اتصال داد.

لوله کشی آب و فاضلاب در مجیدیه

در لوله کشی آب و فاضلاب در مجیدیه لوله کشی هواکش فاضلاب بهداشتی ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که هوا بتواند به اندازه کافی از لوله کشی فاضلاب خارج شود یا به آن وارد بشود و در نتیجه از شکسته شدن آب هوا بند سیفون ها در اثر فشار معکوس یا مکش سیفونی جلوگیري شود.سیفون لوازم بهداشتی در لوله کشی فاضلاب نباید اصلا در معرض اختلاف فشار هواي بیشتر از 25 میلی متر ستون آب قرار بگیرد.
همه سیفون ها و همچنین لوازم بهداشتی سیفون سر خود باید طبق یکی از روش هاي معین شده از مقررات، داراي هواکش باشند.لوله کشی هواکش فاضلاب بهداشتی ساختمان باید گونه ای طراحی شود که هوا و همچنین دیگر گاز هاي خروجی از شبکه فاضلاب بهداشتی در اثر فشار معکوس را، به مکان خارج از ساختمان هدایت شود.
در هر شبکه لوله کشی فاضلاب بهداشتی ساختمان که فاضلاب توالت هم دارد، باید دست کم یک لوله قائم هواکش اصلی، به صورت لوله قائم هواکش یا هواکش لوله قائم فاضلاب نیز داشته باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در نظام آباد

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان

در لوله کشی آب و فاضلاب در نظام آباد لوله کشی هواکش اصلی باید در یک نقطه به شبکه لوله کشی فاضلاب بهداشتی ساختمان اتصال یابد که قطر آن کمتر از 80 میلی متر نباید باشد. هر لوله قائم فاضلاب ،شاخه هاي افقی فاضلاب 5 طبقه یا بیشتر نیر به آن متصل می شود، به جز لوله قائم مشترک فاضلاب و همچنین هواکش لوازم بهداشتی بدون توالت، باید لوله قائم هواکش را داشته باشد.
هر لوله قائم هواکش و یا هواکش لوله قائم فاضلاب باید از قسمت بالا، بدون اینکه قطر کاهش یابد، تا هواي آزاد ادامه بیابد.هر لوله قائم هواکش باید در پایین ترین قسمت آن به لوله فاضلاب اتصال پیدا کند .
نقطه اتصال باید پایین تر از آخرین و همچنین پایین ترین اتصال شاخه افقی به لوله قائم فاضلاب باشد. اگر لوله قائم هواکش بعد از تغییر امتداد لوله قائم فاضلاب به لوله افقی فاضلاب اتصال پیدا کند، فاصله نقطه اتصال نباید بیش از ده برابر قطر لوله افقی فاضلاب از زانوي زیر لوله قائم فاضلاب باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در غرب تهران

در لوله کشی آب و فاضلاب در غرب تهران ،لوله کشی ساختمان ها برای افزایش آرامش و رفاه ساکنان ساختمان انجام می گیرد در نتیجه باید لوله کشی آب و فاضلاب طوری انجام شود که هم استفاده از آن باعث راحتی افراد شود و هم این که در صورت خرابی و یا حتی ترکیدگی راهی برای تعمیرات احتمالی فراهم باشد .
لوله کشی در ساختمانهای مسکونی یا تجاری و اداری شامل لوله کشی آب و فاضلاب و سیستمهای حرارتی و همچنین برودتی مثل لوله کشی شوفاژ و کولر گازی می شود . در بحث نصبیات لوله کشی آب و فاضلاب هم شامل نصب شیرآلات بهداشتی ساختمانی و رادیاتور و همچنین لوازم بهداشتی و تاسیساتی می شود .

لوله کشی آب و فاضلاب در صادقیه

در لوله کشی آب و فاضلاب در صادقیه از لوله پی وی سی یا همان پلی وینیل کلراید استفاده می شود که از جمله پلیمرهایی است که جزو محصولات پر ارزش صنعت پتروشیمی ایران به شمار می‌آید. پی وی سی به دلیل کارایی راحت و در کنار آن قیمت مناسب آن در صنعت ساختمان سازی به وفور استفاده می شود و جایگزین بسیاری از وسایل قدیمی شده است.
لوله PVC یکی از محبوب ترین مدل لوله‌های پلیمری محسوب می‌شود که مقاومت بسیار خوبی دارد و همچنین طول عمر آن هم بالاست. لوله‌های پی وی سی با توجه به مقاومتی که دارد در بیشتر ساختمان‌ها از آن ها استفاده می‌شود. برای اتصال آن‌ها استفاده از چسب خیلی راحت است.
لوله پی وی سی در مقابل گرما انعطاف پذیر می‌شود و این امر باعث شده تا کارایی آن چندین برابر شود.برای لوله کشی لوله‌های چدنی باید دقت کرد تا لوله شکسته یا آسیب دیده نباشد. برای اطمینان چند ضربه به لوله بزنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب در پونک

در لوله کشی آب و فاضلاب در پونک ،در لوله هواکش فاضلاب بهداشتی ساختمان باید توجه کرد انتهاي لوله هواکش نباید در داخل شافت یا دودکش ساختمان رها شود. از دودکش هاي ساختمان نباید به عنوان هواکش شبکه لوله کشی فاضلاب بهداشتی ساختمان استفاده کرد.
جنس قسمت نمایان لوله هواکش روي بام یا خارج ساختمانمان باید از نوع فلزي باشد. هر لوله هواکش فاضلاب بهداشتی ساختمان از قبیل و هواکش مداري هواکش جداگانه و همچنین شاخه افقی هواکش باید به لوله قائم هواکش یا هواکش لوله قائم فاضلاب متصل شود و یا به طور جدا تا خارج از ساختمان باید ادامه یابد.
شاخه افقی هر لوله هواکش باید به سمت نقطه اتصال آن به لوله کشی فاضلاب شیب داشته باشد، طوري که تقطیر بخار آب در داخل لوله هواکش باید ب به آسانی به لوله فاضلاب تخلیه شود. اتصال لوله هواکش خشک به شاخه افقی فاضلاب باید به قسمت بالاي آن و بالاتر از محور لوله افقی باشد.زاویه اتصال لوله هواکش خشک به لوله فاضلاب نباید کوچکتر از 45 درجه نسبت به سطح افق باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در سعادت آباد

در لوله کشی آب و فاضلاب در سعادت آباد هر خانه‌ای به منظور رفع نیازهای گوناگون ساکنین لازم است آب به‌ مقدار کافی در قسمت‌های مورد نیاز ساختمان قابل دسترس باشد. به همین دلیل قبل از آغاز ساخت و ساز باید مایحتاج آب سازه به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد. سیستم آبرسانی از طریق لوله‌کشی توکار یا روکار داخل منزل صورت می‌گیرد.
همزمان متخصصین این حوزه‌ها موظف‌ هستند ارزیابی‌های دقیق را بر روی تجهیزات زه کشی و همچنین تخلیه گنداب از داخل لوله‌ها به بیرون از ساختمان انجام دهند. سیستم لوله ‌کشی شامل تمامی انواع اتصال ها و وسایل مورد استفاده جهت تامین و همچنین تخلیه آب مصرفی در خانه ای مختلف می‌شود.
اگر در صدد بازسازی یا نوسازی سازه‌ای هستید باید گفت آگاهی از اصول اولیه سیستم لوله‌کشی باعث درک بهتری از وقوع چالش‌های احتمالی خواهد بود و نهایتا می‌توانید سیستمی را طراحی کنید که به درستی کار کند و با استانداردهای لوله‌کشی روز دنیا مطابقت داشته باشد.

لوله کشی آب و فاضلاب در شهرک چیتگر

در لوله کشی آب و فاضلاب در شهرک چیتگر از لوله کشی پنج لایه و اتصال های برنجی استفاده می شود. در لوله کشی پنج لایه با اتصالات پرسی به یک دستگاه پرسی دستی و هیدرولیکی و حتی برقی اتوماتیک احتیاج است و قالب یا فک های سایزهای مورد استفاده که حلقه پرس های اتصالات به روی لوله پرس شوند .
در لوله کشی کوپلی یا مهره ماسوره ای یک آچار فرانسه یا آچار تخت نیز می تواند ابزار کار باشد . اما در هر دو روش کوپلی و پرسی باید از ابزاری به نام کونیک کن یا ریمل برای ایجاد پخ و همچنین کنیک کردن لبه لوله پنج لایه استفاده کرد.
روش کوپلی برای کسانی که دستگاه اتو لوله کشی و پرسی ندارند و می خواهند خودشان لوله کشی منزل را اجرا و تعمیر نمایند بسیار مناسب است البته برای این کار باید کمی بایستی حوصله داشته و بعد دست به آچار شد .

لوله کشی آب و فاضلاب

لوله کشی آب و فاضلاب در جنت آباد

در لوله کشی آب و فاضلاب در جنت آباد یک نوع لوله کشی وجود دارد به نام لوله کشی کلکتوری که این لوله کشی در لوله کشی آب و استفاده می شود. در این روش لوله کشی یک کلکتور یا توزیع کننده در مبدا لوله کشی قرار می گیرد و انشعابات از آن به سمت مقاصد لوله کشی می شوند. در واقع کلکتور یک چند راهی است که انشعاب هر شیر از این چند راهی گرفته می شود.
باید خاطر نشان کرد در این روش لوله کشی هیچ اتصال و سراهی وجود ندارد مگر در موارد خاصی به غیر از سر و ته لوله،دیگر بکار نمی رود .به دلیل مزیت های این روش مقدار لوله مصرف شده در این روش افزایش پیدا کرده و میزان مصرف اتصال به پایین ترین حد ممکن می رسد و کنترل هر قسمت لوله کشی آب یا گرمایش از طریق کلکتور انجام می گیرد و در لوله کشی شوفاژ دو کلکتور رفت و برگشت نیاز است .

لوله کشی آب و فاضلاب در آزادی

لوله کشی آب و فاضلاب در آزادی برای هدایت و خارج کردن پسمانده های آب مصرفی و همچنین دفعی صورت می گیرد و اساس آن هدایت فاضلاب به وسیله شیب بندی و همچنین جاذبه زمین است . طول لوله کشی های فاضلاب ها که در کف ساختمان اجرا می شود در لوله کشی باید به صورتی باشد که به حداقل میزان طولی برسد.
در لوله کشی فاضلاب در حال حاضر از سه مدل لوله پلی اتیلن و اتصالات پلیکا و پوش فیت استفاده می شود که هرکدام برندهای مختلفی دارند .
لوله اتصالات پلیکا بوسیله چسب و لوله اتصالات پلی اتیلن به وسیله اتو لوله کشی لوله اتصالات پوش فیت به وسیله ارینگ به همدیگر متصل می شوند. پلیکا و پوش فیت و پلی اتیلن به ترتیب از مصرف بیشتری برخوردار هستند . و باید خاطر نشان کرد که قیمت و کیفیت لوله کشی پوش از تمامی انواع دیگر نسبتا بیشتر است .

لوله کشی آب و فاضلاب در ستارخان

اولین قدم در طراحی لوله کشی آب و فاضلاب در ستارخان برآورد تعداد و همچنین سایز لوله های اصلی یا رایزر های لوله فاضلاب است و مرحله بعد باید محل لوله های عمودی فاضلاب را با توجه به دکوراسیون داخلی لوله کشی فاضلاب انتخاب کرد.
در انتخاب محل قرار گرفتن لوله رایزر اصلی بایستی طوری عمل شود که لوله کشی از آشپزخانه و توالت و کف شورها به سمت رایزر یا لوله های اصلی کمترین مقدار مسیر طی شده را داشته باشد و کاهش مسیر لوله های افقی در کف و حتی زیر سقف باعث می شود که با دادن شیب مناسب به کاهش گرفتگی لوله های فاضلاب کمک فراوانی کند .
البته در حین اجرا پروژه ممکن است تغییراتی در جزئیات کار و مسیر بوجود آمده که متخصص لوله کشی باید با در نظر گرفتن همه جوانب اقدام به حل این مساله می کند.

با ثبت شماره تماس از تخفیف 10 درصدی و مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید